Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dedinka Ždiar toho ponúka oveľa viac ako iné dedinky

Img_4394.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza viacero väčších či menších dedín, ktoré však tiež ukrývajú rozličné historické pamiatky, či ponúkajú rôzne možnosti v rámci turizmu. Jednou z takýchto dedín je aj dedinka Ždiar, ktorá toho ponúka naozaj veľa. Pripravili sme si pre vás, čo všetko na tomto mieste môžete vidieť a zažiť. Už ste v tejto dedinke niekedy boli?

Kde sa nachádza táto dedinka?

Dedina Ždiar sa nachádza v okrese Poprad, konkrétne niekde medzi Spišskou Magurou a pohorím Belianske Tatry. Aj napriek tomu, že ide o malú obec, jej dĺžka je len 5 kilometrov, žije tam vyše 1300 obyvateľov a väčšina z nich hovorí aj nárečím, po goralsky.

Drevenice v dedinke

Táto podtatranská dedinka je známa aj svojimi krásnymi drevenicami, ktoré tam môžete vidieť. Je ich tam vyše 200 a všetky sú zapísané v kultúrnom dedičstve. A tak si môžete pozrieť ako to vyzeralo kedysi na našom území v rámci obydlí.

Turisticky veľmi atraktívna dedinka

Táto dedinka je pre turistov lákadlom počas celého roka, pretože v lete si môžete vychutnať cykloturistiku či náučný jednosmerný chodník Monkova dolina – Kopské sedlo, a vychutnávať si pri tom aj nádhernú okolitú prírodu.V zimnom období domáci, ale aj tí zahraniční, turisti s obľubou využívajú služby viacerých lyžiarských stredísk, ktoré sa tam nachádzajú.

Chodník korunami stromov

Poslednou a asi najnavštevovanejšou turistickou atrakciou sa stal Chodník korunami stromov, ktorý sa nachádza práve neďaleko tejto dedinky, v Bachledovej doline. Denne sa na neho prídu pozrieť stovky zvedavých turistov, ktorí si chcú vychutnať pohľad na Tatry práve prechádzkou týmto chodníkom

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 3. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: