Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Dejiny zločinu: Kto bol prvý známy samovrah a kedy prvýkrát niekoho uniesli?

3 1.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: en.wikipedia.org

Zločin je tak starý ako ľudstvo samo a je ťažké vystopovať, aký bol prvý trestný čin. Ale hľadanie takýchto medzníkov prináša zaujímavé informácie. Dozviete sa, čo sa kedy stalo prvýkrát a budete v šoku.

PRVÝ ÚNOS LIETADLA

K prvému únosu lietadla došlo v roku 1931 v Peru. Ide o zvláštny únos. Ozbrojení revolucionári obkľúčili lietadlo, ktoré práve pristálo v Arequipe. Pilot Byron Richards odmietol na rozkaz únoscov vzlietnuť a po dvojtýždňovej „prestávke“ mu bolo povedané, že revolúcia bola úspešná a môže odletieť.

PRVÝ VOJNOVÝ ZLOČIN

Prvá zmienka o prehistorickom boji pochádza z roku asi 13000 pred Kristom. Miesto v severnom Sudáne, tiež známe ako Cintorín 117, je známe ako najstaršia forma ľudského cintorínu. Zo 61 kostí asi 45 % vykazuje známky násilia.

PRVÉ PODPAĽAČSTVO

Obrovský Artemisin chrám je považovaný za jeden zo siedmich divov sveta. V roku 356 pred Kristom zhorel na popol vďaka mužovi menom Herostratus. Dôvod bol pritom „jednoduchý“- Herostratus sa túžil zapísať do dejín. Po tomto čine bol zadržaný a odsúdený na smrť. Ale splnilo to svoj účel a do dejín sa zapísal ako prvý podpaľač.

PRVÝ ÚNOS

Vďaka Chammurapiho Zákonníku z roku 1750 pred Kristom vieme, že otroctvo existovalo už v Mezopotámii. Zákonník hovorí, že každý, kto chcel zachrániť alebo ukradnúť (uniesť) sluhu niekomu inému, bol odsúdený na smrť.

PRVÉ MUČENIE

Prvé zmienky o mučení pochádzajú z Egypta, kde bolo bičovanie používané ako prostriedok k vynúteniu priznania. Mučenie ako forma trestu bolo veľmi časté a každý, kto sa dopustil vlastizrady, musel nahý prejsť cez tŕne a potom bol upálený zaživa.

PRVÁ VRAŽDA

Prvý čin vraždy sa datuje 430 000 rokov dozadu do Španielska, kde bol predchodca Homo Sapiens udretý dvakrát do hlavy tupým predmetom. Roztrieštená lebka sa našla medzi ostatnými fragmentmi kostí v jaskyni hlboko v horách Atapuerca. Až po poskladaní úlomkov vedci zistili, že stoja pred najstarším zločinom a obeť zomrela na následky poranení.

PRVÁ SAMOVRAŽDA

Jedným z najstarších záznamov o samovražde je prípad gréckeho filozofa Empedokla z roku 492 pred Kristom. Filozof skočil do vulkánu Etny dúfajúc, že ľudia si budú myslieť, že sa stal bohom. Tento trik mu nevyšiel, keďže jeho označené bronzové sandále boli neskôr vyvrhnuté sopkou.

PRVÁ PROSTITÚCIA

Podľa Herodota Babylončania mali zvyk, kedy ženy všetkých postavení museli aspoň raz za život poskytnúť svoje telo bohyni Mylitta. Boli zavreté do chrámu a museli mať sex s hociktorým mužom, ktorý po nich zatúžil. Všetko samozrejme kvôli priazni bohyne.

PRVÁ GENOCÍDA

Podľa mnohých sa prvá genocída udiala vyhladením Neandertálcov. V roku 2009 bolo na ostatkoch Neandertálca zistené, že bol zabitý primitívnou kopijou, a to v dobe, kedy len človek typu Homo Sapiens hádzal kopije. Tento prípad sa pridal k ďalším dôkazom o tom, že koniec Neandertálcov nastal rukami Homo Sapiens.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 28. septembra 2016Zdroj listverse.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,