Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Záhadná žena, ktorá mala nafilmovať atentát na Kennedyho. Kto bola „babuška“?

Image1.jpg
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: coolinterestingstuff.com
reklama:
reklama:

Pri analýze filmových záberov nasnímaných počas atentátu na prezidenta Johna F. Kennedyho v roku 1936 bola objavená tajomná žena. Mala na sebe hnedý kabát, na hlave šatku, ktorá jej dala meno – mala ho na hlave uviazaný v podobnom štýle, ako ho nosili ruské babičky nazývané babušky. Vyzeralo to, že žena drží niečo pred tvárou, čo mnohí identifikovali ako kameru.

„Babušku“ vidno na mnohých záberoch z tejto udalosti. Preukázateľne stála na trávnatej ploche medzi ulicami Elm Street a Main Street a pomocou kamery filmovala prejazd autokolóny prezidenta Kennedyho cez Dealey Plata. Po zaznení výstrelov „babuška“ prebehla cez cestu s množstvom iných svedkov k trávnatému pahorku a pátrala s nimi po strelcovi.

Dokonca aj po streľbe, keď väčšina ľudí utiekla, „babuška“ ostala na svojom mieste a pokračovala v natáčaní. Krátko po tom však vidno, ako odišla preč smerom k Elm Street. To bolo naposledy, čo bola videná.

FBI verejne požiadala, aby žena prišla a odovzdala im nafilmované zábery, čo sa však nikdy nestalo. Nikdy nebola identifikovaná a ani jej film nikdy nebol nájdený. Práve jej zábery mohli pomôcť objasniť celý incident, keďže výpovede svedkov sa neuveriteľne rozchádzali, polícia a FBI hľadala dôkazy z fotoaparátov a kamier, ktoré mohli poskytnúť najlepšie svedectvá.

Blmuchmore.jpg
i0.wp.comFoto: i0.wp.com

V roku 1970 sa objavila žena menom Beverly Oliver, ktorá vyhlasovala, že je „babuška“, hoci jej príbeh obsahuje mnoho rozporných tvrdení. Ona a jej príbeh sú všeobecne považované za podvod. Beverly tvrdila, že ešte v deň atentátu jej FBI kameru zhabala a nikdy viac ju nevidela. Keď sa jej pýtali, aký druh kamery mala, označila druh, ktorý v tej dobe ešte nebol vyrábaný a hlavne, v čase atentátu mala Beverly 17 rokov a bola štíhla, čo absolútne nesedí na staršiu a objemnejšiu ženu zachytenú na záznamoch.

Do dnešného dňa nikto nevie, kto je „babuška“, prečo natáčala celý incident a prečo sa nikdy verejne nepriznala. Podľa mnohých je na všetkom najzvláštnejšie, že odmietla FBI posunúť svoje zábery ako dôkazy.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 20. septembra 2016Zdroj listverse.com coolinterestingstuff.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme
reklama:
reklama:
reklama: