Desivé dokumentárne filmy: skutočné príbehy ako z hororových filmov - 2. časť

Zdieľať

V týchto dokumentárnych filmoch sa stretnete so smrťou, násilím, šialenstvom a paranormálnymi javmi. Fakt, že tieto príbehy sú skutočné, ich robí ešte hrôzostrašnejšími. 

My Amityville Horror (2012)

Tvorca dokumentu, Eric Walter, strávil roky skúmaním a zbieraním informácií o paranormálnych udalostiach, ktoré sa udiali rodine Lutzovcov v roku 1974. Rodina sa nasťahovala do domu v Amityville rok po tom, čo v ňom Ronald DeFeo Jr. zabil 6 členov svojej rodiny. V dome vydržali bývať 28 dní, kým ich nevyhnalo zlo žijúce v dome.

Vo filme rozpráva svoj príbeh aj dieťa rodiny Daniel Lutz, ktorý je dnes už dospelý muž. Daniel spomína nielen jeho zážitky z desivého domu, ale aj o svojich jazvách na duši.

Child of Rage (1990)

Fascinujúci a smutný príbeh o týranom dievčatku Beth Thomas. Beth v dokumentárnom filme rozpráva nielen o tom, ako ju rodičia týrali, ale aj ako vďaka tomu ona začala týrať svojho mladšieho brata.

Psychológovia po vyšetreniach zistili, že Beth bola psychopat. Svojmu terapeutovi sa dokonca priznala, že chcela zabiť svojich rodičov. Liečba jej však pomohla a dnes je z nej skvelá žena, ktorá pomáha deťom.

Cropsey (2009)

Tento dokumentárny film je o mestskej legende, v ktorej hrá hlavú úlohu Cropsey – pacient, ktorý utiekol z mentálnej inštitúcie Willowbrook. Cropsey v noci unášal deti, niekedy mal namiesto ruky hák a inokedy so sebou nosil zakrvavenú sekeru.

Táto legenda sa však stala pre ľudí zo Staten Island skutočnosťou, keď v roku 1987 zmizla 13-ročná Jennifer Sweiger. Nielen ona, ale aj štyri ďalšie stratené deti sa spájajú s podozrivým mužom s menom Andre Rand. Realita, ktorú odhalili tvorcovia filmu, je strašidelnejšia než akákoľvek mestská legenda.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom