Desivé mestské legendy pochádzajúce z Ameriky - 6. časť

Zdieľať

Keď ide o desivé mýty a legendy, tak Amerika nie je žiadnou výnimkou. V každom štáte sa nájde strašidelný príbeh, o ktorom sa povráva do dnešného dňa.

Louisiana: The Grunch

Grunch Road je stará, prašná cesta so slepým koncom, ktorá vedia hlboko do lesa. Pri opustenej ceste v súkromí a bez pozornosti dospelých vždy trávili čas tínedžeri, až kým sa nezačal povrávať desivý príbeh o príšerách s názvom Grunch.

The Grunch je skupina deformovaných ľudí, ktorí sú spolovice monštrami. Zrodili sa v izolovaných močiaroch Louisiany.

Kto sa ocitne v aute na tejto ceste a uvidí zranenú kozu, tak by nemal nikdy vystúpiť a ísť jej pomôcť. The Grunch takýmto spôsobom lákajú svoje obete, ktoré nechajú vykrvácať a potom zjedia.

http://973thedawg.com/gdpr/consent/?redirect=/the-strange-new-orleans-legend-of-the-grunch/

Maine: Škrvna na hrobke plukovníka Bucka

Na hrobke plukovníka Jonathana Bucka sa nachádza divná škvrna v tvare nohy. Škvrny sa ľudia pokúsili zbaviť viackrát, ale vždy sa znova objavila.

Podľa legendy dal plukovník Buck upáliť ženu za čarodejníctvo. Kým jej telo horelo, tak sa jej noha z plameňov vykotúľala a teraz je navždy vyobrazená na hrobke plukovníka.

Iný príbeh hovorí, že čarodejnica prekliala plukovníka Bucka, aby škvrna v tvare nohy na jeho hrobke každému pripomínala jeho nespravodlivosť.

https://sk.pinterest.com/pin/226798531204879022/?lp=true

Maryland: Príšera Chessie zo zálivu Chesapeake

Príbehy o monštre Chessie, pravdepodobnej príbuznej Lochnesskej príšery, existovali už od roku 1930. V rokoch 1980 však začalo viacero ľudí veriť v Chessie, keď o jej existencii začali kolovať fotografické dôkazy.

Chessie má podobu 9 metrov dlhého hada s plutvami a jej telo má hrúbku telefónneho stĺpu. Doposiaľ nie sú známe prípady, kedy by Chessie niekoho napadla, ale jej výzor a veľkosť je dostatočne desivá sama o sebe.

Th.jpg
https://bayhealth.wordpress.com/2012/12/11/here-comes-chessie-the-chesapeake-bay-monster/

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom