Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Strašidelné legendy, ktoré sa skutočne stali. Prečítajte si 5 desivých príbehov

Befunky collage 1.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
en.wikipedia.org

Na príbehoch o Yetim či Lochnesskej príšere sa väčšina z nás väčšinou len zasmeje. Ľudia sa však kedysi smiali aj na týchto legendách, ale len dovtedy, kým sa ukázalo, že to vlastne vôbec nie sú legendy…

Zelený Muž

V americkej Pennsylvánii sa dlho hovorilo o legende zvanej Zelený Muž alebo Charlie bez tváre. Legenda hovorila o mužovi so zelenou kožou, ktorý sa potuloval nocou, pretože sa cez deň skrýval pred pohľadmi ľudí. Ukázalo sa, že Zelený Muž skutočne existuje. Jeho meno bolo Raymond Robinson. V detstve sa stal Raymond obeťou nešťastia, pri ktorom ho zasiahol elektrický prúd. Po nešťastí zostala jeho tvár zdeformovaná, a keďže sa za seba hanbil, ukrýval sa doma. V noci však chodieval na dlhé prechádzky. To si všimlo viacero tínedžerov, ktorí mu začali dávať pivo a cigarety.

Desktop 1459884778.png.jpg
en.wikipedia.orgFoto: en.wikipedia.org

Telo Elmera McCurdyho

Elmer McCurdy bol zabitý počas policajnej prestrelky po tom, čo v roku 1911 prepadol vlak. Počas dvadsiatych rokov sa potom konali viaceré šou, počas ktorých si mohli ľudia pozrieť aj mumifikované telo Elmera McCurdyho. V roku 1976 si telo našlo svoje miesto v zábavnom parku v Long Beach. Nikto však v skutočnosti neveril tomu, že ide o zakonzervované ľudské telo. Raz sa však stalo, že pri prenose Elmera, sa mu odlomil prst. No a ukázalo sa, že prst bol skutočne ľudský – vo vnútri bolo vidno kosť! No a pri pitve sa zistilo, že je to skutočne telo Elmera McCurdyho.

Desktop 1459883828.png.jpg
en.wikipedia.orgFoto: en.wikipedia.org

Psí chlapec

Príbeh o psom chlapcovi hovorí, že chlapec mal tajné miesto plné psov, ktorých týral, a tiež sa verilo, že samotný chlapec je sčasti psom. V skutočnosti bol Gerald Floyd Bettis „iba“ človek, ktorý týral vlastných rodičov. Počas dospievania uväznil svojich rodičov v jednej z izieb, kde ich držal a kŕmil ich len vtedy, keď chcel. Napokon sa však dostal do väzenia. Krátko po prepustení ho našli mŕtveho.

Desktop 1459887233.png.jpg
en.wikipedia.orgFoto: en.wikipedia.org

Strašiak zo Staten Island

Strašiak zo Staten Island sa volal Cropsey a hovorilo sa o ňom, že unáša deti do lesov, kde ich zabíja. Počas 70. a 80. rokov v oblasti Staten Islandu skutočne zmizlo viacero detí. Polícia našla stopy, ktoré viedli k mužovi menom Andre Rand. Ten pracoval v ústave pre psychicky choré deti. Bol obvinený z únosu dvoch detí, no ľudia verili, že v skutočnosti ich uniesol oveľa viac.

Desktop 1459888058.png.jpg
en.wikipedia.orgFoto: en.wikipedia.org

Halloweenska dekorácia

Vidieť ženu obesenú na strome je niečo, čo poriadne vydesí. Avšak, ak sa to stane v USA počas Halloweenu, je to niečo, čo ľudia berú ako súčasť dekorácie a sú schopní to dlhé hodiny ignorovať. 42-ročná žena v štáte Delawere sa však skutočne obesila a jej telo viselo zo stromu. Napriek tomu, že ju okoloidúci videli, nikto nevolal políciu. Bol totiž Halloween…

Sling 1222466_640.jpg
pixabay.comFoto: pixabay.com

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 29. januára 2018Zdroj www.viralnova.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o