Desivé mestské legendy pochádzajúce z Ameriky - 2. časť

Zdieľať

Keď ide o desivé mýty a legendy, tak Amerika nie je žiadnou výnimkou. V každom štáte sa nájde strašidelný príbeh, o ktorom sa povráva do dnešného dňa.

California: Char-man

V roku 1948 sa stal veľký požiar. Otec a jeho syn boli uväznení v plameňoch ich domu, ich hrozný zážitok však prežili s vážnymi zraneniami a popáleninami. Požiar utíchol a syn sa zbláznil. Svojmu otcovi olúpal spálenú kožu a potom ho obesil.

Keď polícia dorazila na miesto, tak si neuvedomila, že chlapec bol nažive. Jeho zrazenia boli také strašné, že si každý myslel, že bol už mŕtvy. Vďaka tomu stihol utiecť z miesta činu, takže ho nezatkli za vraždu otca.

Pri lesoch v Ojai sa potuluje Char-man, chlapec a syn z toho príbehu. Hrá sa na nevinného stopára, aby sa mohol priblížiť k táborom ľudí. Potom sa ich snaží napadnúť a ublížiť im.

https://backpackerverse.com/char-man-ojai-california/

Colorado: Cesta Riverdale

Riverdale musí byť tá najdesivejšia cesta v štáte Colorado. Má mnoho desivých príbehov a legiend. Na tomto mieste môžeme započuť o bráne do pekla či o duchoch otrokov, ktorí visia zo stromov pri ceste.

Najstrašidelnejšia legenda je ale pravdepodobne o prízraku bežca. Jedného dňa bežca na tejto ceste zrazil vodič. Šofér spanikáril, bežca nechal umierať na zemi a na aute utiekol preč.

https://thoughtcatalog.com/kacey-bradley/2018/04/8-facts-about-riverdale-road-the-most-terrifying-place-in-colorado-youve-never-been-to/

Kto zaparkuje na mieste, kde bežec zomrel, tak by mal započuť jeho kroky. Pomaly sa budú približovať a približovať, ale jeho telo vidieť nebude.

Ľudia, ktorí sa nebáli zastaviť na tomto mieste taktiež nahlásili, že na oknách si našli odtlačky prstov. Taktiež počuli hlasné buchnutia, ako keby im niekto kopal do auta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom