Desivé mestské legendy pochádzajúce z Ameriky - 1. časť

Zdieľať

Keď ide o desivé mýty a legendy, tak Amerika nie je žiadnou výnimkou. V každom štáte sa nájde strašidelný príbeh, o ktorom sa povráva do dnešného dňa.

Alabama: Most, ktorý je bránou do pekla

Všetko to začalo okolo roku 1950, keď mladý pár v aute nešťastnou náhodou zišiel z mosta a utopili sa.

Existujú dve legendy spojené s týmto mostom. V prvej verzii ten, kto uprostred noci zastaví v strede mosta a vypne svetlá, uvidí utopený pár na zadnom sedadle. Ako dôkaz ich návštevy za sebou zanechajú mokrú stopu.

Druhá verzia je tá desivá. Kto bude prechádzať mostom a v jeho strede sa obzrie za seba, uvidí, ako sa za ním otvorí brána do pekla, ktorá bude vyzerať ako portál v plameňoch.

https://www.annistonstar.com/news/oxford/oxford-s-long-closed-hell-s-gate-bridge-has-uncertain/article_98890f3a-ddce-11e6-90bb-bf321d6135ea.html

Aljaška: Kushtaka

Na Aljaške existuje miesto zvané alijašký trojuholník. V aljaškej divočine sa údajne stratí 5 z tisíc ľudí. Netuší sa však, za koľko zmiznutí môže obávané miesto.

Kmeň Tlingit žijúci v Juneau má vlastné vysvetlenie pre tieto zmiznutia. Zlí duchovia menom Kushtaka môžu za nezvestných ľudí. Kushtaka sú napoly ľudia a napoly vydry, ktoré lákajú ženy a deti do vody pomocou falošného plaču a nárekov. Vo vode ich obete chytia, utopia a ukradnú im ich ľudskú dušu.

Alaskatriangle.jpg
http://emadion.it/en/mysteries/mysterious-places-2/the-alaska-triangle/

Arizona: Duchovia z kaňonu Slaughterhouse

Všetko to začalo v rokoch 1800 počas Zlatej horúčky. Na dne kaňona, ktorého meno by sme mohli preložiť aj ako bitúnok, žila veľmi chudobná rodina. Otec sa vždy vydával na lov, aby mal všetkých čím nakŕmiť.

Jedného dňa sa však otec nevrátil a jeho rodina začala umierať od hladu. Všetci pomaly šaleli. Matka už ďalej nevydržala počúvať plač jej detí, tak sa obliekla do svadobných šiat a všetkých povraždila. Telá mŕtvych detí hodila do rieky a na druhý deň matka umrela od hladu.

Podľa legendy každý, kto sa vydá do stredu kaňonu, započuje hlasné a mučivé náreky matky.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:2014-10-19_12_17_52_View_southwest_down_Slaughterhouse_Canyon_towards_Round_Mountain_Mine_from_the_west_edge_of_the_south_summit_of_Mount_Jefferson,_Nevada.JPG

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom