Menej známe príšery, na ktoré môžete naraziť v Európe - 1. časť

Zdieľať

Mená a legendy o týchto desivých príšerách nie sú veľmi známe, takže budete mať možnosť spoznať nové druhy monštrier, o ktorých sa povráva, že obývajú rôzne časti Európy.

Kelpie

Kelpie obýva jazerá a rieky Škótska. Ľudia ho často nazývajú vodným koňom, pretože sa na neho výzorom podobá. Kelpie však často mení svoj vzhľad a tvar, aby oklamal svoje obete. Môže sa premeniť napríklad na krásnu ľudskú ženu.

Príšera láka ľudí, aby si zajazdili po vode na jej chrbte. Týchto odvážlivcov potom stiahne do hlbín vody, kde ich zje.

Vodný kôň je v iných krajinách známy pod mnohými inými menami ako Ceffyl dŵr, Glashtyn a Nykur. Niektorí si myslia, že Kelpie a Lochneská príšera sú jedno a to isté.

https://en.wikipedia.org/wiki/Kelpie#/media/File:Thekelpie_large.jpg

Tatzelwurm

V češtine nazývaný Prackatý červ má telo hada, nohy jašterice a tvár mačky. Tatzelwurm je nielen jedovatý, ale aj chrlí jedovatý dych a na jeho prítomnosť upozorňuje syčivý zvuk.

V 17. až 19-tom storočí zapísali mnohí ľudia ich desivé stretnutia s touto príšerou. V dnešnom storočí údajne existujú hlásenia ľudí, ktorí sa stretli s podivnými jeden až dvojmetrovými jaštericami či krokodílmi, ktorí by mohli byť práve Tatzelwurm.

https://en.wikipedia.org/wiki/Tatzelwurm#/media/File:Houghton_Swi_607.23_-_Ouresipho%C3%ADtes_helveticus,_fig_X.jpg

Black Shuck

Meno tohto desivé stvorenia pochádza zo staré anglického slova scucca. Znamená to diabol či zloduch.

Pes s čiernym kožuchom, niekedy červenými alebo zelenými očami a ostrými zubami sa potuluje po rôznych častiach Anglicka. Niekedy má len jedno oko, ktoré mu svieti zo stredu čela.

Povráva sa, že ten, koho pohľad sa stretne s pohľadom tejto bytosti, zomrie do roka.

https://norfolktalesmyths.com/category/paranormal/

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom