Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Menej známe príšery, na ktoré môžete naraziť v Európe – 3. časť

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.messagetoeagle.com
reklama:
reklama:

Mená a legendy o týchto desivých príšerách nie sú veľmi známe, takže budete mať možnosť spoznať nové druhy monštrier, o ktorých sa povráva, že obývajú rôzne časti Európy.

Fear Liath

Am Fear Liath Mòr je celé meno 3 metre vysokej humanoidnej bytosti, ktorá obýva vrchol Ben MacDhui, druhej najvyššej hory v Škótsku.

Príšeru uvidí len málokto, každý však ucíti jej prítomnosť, ktorá spôsobuje hrôzu a paniku.

Prvý krát na Fear Liatha narazil vedec John Norman Collie v roku 1890. Avšak až do roku 1925 zo strachu nikomu nepovedal o jeho stretnutí s týmto monštrom. Keď sa o svoj zážitok podelil, tak zistil, že veľa ľudí zažilo niečo podobné na hore Ben MacDhui.

theunexplainedmysteries.com

Gjenganger

V škandinávskom folklóre sa môžeme dozvedieť o duchovi menom Gjenganger. Človek, ktorý bol zavraždený, spáchal samovraždu alebo potrebuje niečo dokončiť v živote sa môže vrátiť po smrti vo forme Gjengangera.

Narozdiel od obyčajných duchov má Gjenganger fyzickú formu. V starších príbehov sa tento duch vracal, aby ubližoval svojej rodine a blízkym.

Gjenganger dokáže prenášať choroby na človeka uštipnutím alebo uhryznutím do tváre. Koža na napadnutom mieste zmodrie a odumrie, často spôsobujúc smrť.

Aby ľudia zabránili vrátiť sa niekomu v podobe desivého ducha, tak s jeho truhlou s telom napríklad trikrát obišli kostol, zanechali lopaty na hrobe v tvare kríža alebo namiesto brány preniesli jeho rakvu cez plot kostola.

they-hide-in-the-dark.tumblr.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 19. júna 2018Zdroj mentalfloss.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: