Stanley Hotel, ktorým sa inšpiroval autor hororu The Shining, a jeho desivé príbehy - 1. časť

Zdieľať
Stanleyhoteltitulna1.jpg

Stanley Hotel, nachádzajúci sa v meste Estes Park amerického štátu Colorado, je označovaný za jedno z najstrašidelnejších miest v Spojených štátoch amerických. V budove sa ročne odohrajú stovky paranormálnych vyšetrovaní a pozorovaní, ktoré sú niekedy neúspešné, no niekedy sú, práve naopak, svojou úspešnosťou nanajvýš desivé.

Svetoznámy spisovateľ a kráľ hororu Stephen King bol v hoteli ubytovaný aj so svojou rodinou. Autor tam zažil niekoľko čudných javov a nočných môr, ktoré ho nakoniec inšpirovali k napísaniu hororu The Shining (Žiarenie). V hoteli nocoval aj Jim Carrey, a to počas natáčania filmu Blbý a blbší. Vydržal tam však len tri hodiny. V tomto článku vám prinášame niekoľko z najdesivejších príbehov a zážitkov z hotela Stanley Hotel, o ktoré sa podelili samotní hostia a personál.

Https://www.flickr.com/photos/63122283@N06/28051233659

Izba č. 217

„Hotel bol pripravený na sezónny zátvor, a to z prostého dôvodu. Hotelu chýbalo kúrenie (ktoré sa zaviedlo až v 80. rokoch) a bola tam jednoducho zima. O to viac bolo vedenie hotela prekvapené, keď sa predo dvermi odrazu objavil pán King so svojou rodinou. Uviazli v snehovej búrke, preto sme im ponúkli nocľah, vďaka čomu boli v podstate jedinými ľuďmi v hoteli.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stephen_King_ _2011.jpg

Keď sa pán King neskôr prechádzal po hoteli a skúmal jeho haly a rôzne zákutia, videl prízrak ženy, ktorá ho vydesila do špiku kosti. Duch údajne patril bývalej zamestnankyni, ktorá bola hlavnou slúžkou. Pred mnohými rokmi v hoteli kvôli búrke vypadla elektrina. Správca hotela teda túto ženu poprosil, aby prešla celým hotelom a zapálila v ňom lampáše (záložný zdroj svetla). Nikto však nevedel, že sa v niektorých z izieb nachádzal únik plynu.

Https://www.flickr.com/photos/daveynin/9556931965

Keď otvorila dvere jednej z nich, plameň v jej rukách zapálil plyn a izba doslova vybuchla, čo žene okrem popálenín spôsobilo aj ďalšie zranenia, keďže sa prepadla podlaha. Ide o izbu č. 217. Presne tú istú izbu, v ktorej počas svojej návštevy prespával aj Stephen King. Slúžka však nehodu prežila a v hoteli pracovala ešte pár rokov, no po svojej smrti sa s budovou údajne nedokázala rozlúčiť.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stephen_King,_Comicon.jpg

Ak by Stephen King nikdy nezapadol v snehovej búrke a nebola by mu ponúknutá noc na hoteli Stanley Hotel, pravdepodobne by nikdy nevznikla kniha The Shining a jej rovnomenné filmové spracovanie.“

Izba č. 401

„V tejto izbe sa podľa niekoľkých svedectiev vyskytuje duch muža, ktorého identifikujú ako Íra menom Lord Dunraven. Aj keď tento muž hotel nikdy nenavštívil, keďže bol postavený 20 rokov po tom, čo opustil Estes Park, budova napriek tomu leží práve na jeho niekdajšom pozemku.

Https://www.flickr.com/photos/70387215@N00/446058876/in/photolist FqaLh 59Pzg 7ejzFb a7qS9f FqaLN 7WQMFr 7WTSFq vZzZz vZzPn b3xKfR b3xKXT b3xMtK b3xN5M b3xM1P b3xLqg b3xNHv 6vi5gw 8Kx4yP MW8W7 8tGfFC 5uSz4 4VKeuE c7WqVj b3xPEB b3xP8i d2AtW9 ayboad 7tZC4Z d2Noa 6C45vx 7Da6me 6Kpogm 6vi5Ch 5aP6Q4 6vdTGT 4fxCYi ansJBz c7WqR5 8uwdHN ehg4x5 ehfPGN ehg33U ehaskM ehgaSU ehgbt7 ehgbXd ehakcZ ehgeE3 eh9Ypn ehg5D5 eh9Z78

V šatníku ženy cítia, ako sa im niekto hrá s vlasmi alebo ako ich niečie ruky držia okolo ramien a pásu. Mnohé taktiež cítili ruku, prechádzajúcu im po stehne. Muži v izbe, práve naopak, cítia veľkú úzkosť, akoby ich tam nejaká tajomná sila nechcela. V noci cítia, ako ich niečo tlačí do postele a taktiež im z izby miznú šperky.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:The_Stanley_Hotel,_Another_View.jpg

Práve v tejto izbe sa prihodil čudesný zážitok aj Jasonovi z televíznej šou Ghost Hunters. Zatiaľ čo spal, mu v izbe vybuchol pohár s vodou, ktorý ležal na nočnom stolíku. V izbe sa taktiež svojvoľne otvárali a zatvárali dvere šatníku.“

Ďalšie príbehy z hotela Stanley Hotel vám prinesieme už čoskoro.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom