Stanley Hotel, ktorým sa inšpiroval autor hororu The Shining, a jeho desivé príbehy - 4. časť

Zdieľať
Stanleyhoteltitulna4.jpg

Stanley Hotel, nachádzajúci sa v meste Estes Park amerického štátu Colorado, je označovaný za jedno z najstrašidelnejších miest v Spojených štátoch amerických. V budove nocoval aj svetoznámy spisovateľ a kráľ hororu Stephen King, ktorý tam prežil niekoľko čudných javov a nočných môr. Tie ho nakoniec inšpirovali k napísaniu hororu The Shining (Žiarenie).

V predošlých článkoch sme vás okrem iného zoznámili aj s príbehom samotného Stephena Kinga. V tejto časti vám prinášame ďalšie z tých najdesivejších a najčudnejších zážitkov z hotela Stanley Hotel, tentoraz z koncertnej sály, v ktorej sa poneviera niekoľko zblúdilých duší.

Koncertná sála

„Aj koncertná sála je rodiskom rôznych paranormálnych aktivít. Paul pracoval v Stanleyho hoteli od roku 1995 až do roku 2005, kedy dostal silné bolesti na hrudi a pri prevoze z hotela do nemocnice zomrel na zástavu srdca.

Http://fanfest.com/2018/03/07/a journey into the haunted visits the stanley hotel/

Paul bol známy tým, že vynikal takmer vo všetkom a mal na starosti mnoho vecí. Jedna z jeho povinností bola dohliadať na večierku o jedenástej večer. Nie je nič nezvyčajné, ak dnes v neskorých hodinách počuť v sále slabé a nejasné „vypadnite“. Nie je však jasné, či odtiaľ vyháňa samotnú zakladateľku hotela Floru Stanley, ktorú aj po 70 rokoch po smrti stále počuť, ako v koncertnej sále hrá na klavíri, alebo niekoho iného.

Https://www.maxpixel.net/Keyboard Grand Piano Piano Instrument Music Old 2897109

Robotník, ktorý pred niekoľkými rokmi pracoval na podlahách, tvrdí, že ho Paulov duch fyzicky strkal ku dverám, pričom cítil ako sa ho na ramenách dotýkajú neviditeľné ruky. Paul je známy taktiež tým, že návštevníkom pri prehliadkach vypína baterky.

Koncertnou sálou taktiež blúdi prízrak menom Lucy, ktorá sa rada hráva so svetlom, ale aj prítomnými dušami. Je známa tým, že aktívne komunikuje a odpovedá na otázky ľudí, vrátane parapsychológov, a to za pomoci bateriek a iných zložitejších zariadení. Napriek tomu je však jej príbeh a dôvod, prečo zostala k hotelu pripútaná, stále nejasný.

Https://pixnio.com/miscellaneous/flashlight dark

Domnievame sa, že bola utečenkou alebo bezdomovkyňou, ktorá tam našla útočisko. Nech je jej príbehom čokoľvek, svedkovia a personál si stoja za tým, že Lucyina prítomnosť a ďaleké melodické pohmkávanie rozžiari svetlá a náladu kdekoľvek, kde sa objaví.“

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4c/Stanley_in_Snow.JPG

Ďalšie príbehy z hotela Stanley Hotel vám prinesieme už čoskoro.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom