Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Stanley Hotel, ktorým sa inšpiroval autor hororu The Shining, a jeho desivé príbehy – 4. časť

Stanleyhoteltitulna4.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Stanley Hotel, nachádzajúci sa v meste Estes Park amerického štátu Colorado, je označovaný za jedno z najstrašidelnejších miest v Spojených štátoch amerických. V budove nocoval aj svetoznámy spisovateľ a kráľ hororu Stephen King, ktorý tam prežil niekoľko čudných javov a nočných môr. Tie ho nakoniec inšpirovali k napísaniu hororu The Shining (Žiarenie).

V predošlých článkoch sme vás okrem iného zoznámili aj s príbehom samotného Stephena Kinga. V tejto časti vám prinášame ďalšie z tých najdesivejších a najčudnejších zážitkov z hotela Stanley Hotel, tentoraz z koncertnej sály, v ktorej sa poneviera niekoľko zblúdilých duší.

Koncertná sála

„Aj koncertná sála je rodiskom rôznych paranormálnych aktivít. Paul pracoval v Stanleyho hoteli od roku 1995 až do roku 2005, kedy dostal silné bolesti na hrudi a pri prevoze z hotela do nemocnice zomrel na zástavu srdca.

Http://fanfest.com/2018/03/07/a journey into the haunted visits the stanley hotel/
Foto: www.imgur.com

Paul bol známy tým, že vynikal takmer vo všetkom a mal na starosti mnoho vecí. Jedna z jeho povinností bola dohliadať na večierku o jedenástej večer. Nie je nič nezvyčajné, ak dnes v neskorých hodinách počuť v sále slabé a nejasné „vypadnite“. Nie je však jasné, či odtiaľ vyháňa samotnú zakladateľku hotela Floru Stanley, ktorú aj po 70 rokoch po smrti stále počuť, ako v koncertnej sále hrá na klavíri, alebo niekoho iného.

Https://www.maxpixel.net/Keyboard Grand Piano Piano Instrument Music Old 2897109
Foto: www.imgur.com

Robotník, ktorý pred niekoľkými rokmi pracoval na podlahách, tvrdí, že ho Paulov duch fyzicky strkal ku dverám, pričom cítil ako sa ho na ramenách dotýkajú neviditeľné ruky. Paul je známy taktiež tým, že návštevníkom pri prehliadkach vypína baterky.

Koncertnou sálou taktiež blúdi prízrak menom Lucy, ktorá sa rada hráva so svetlom, ale aj prítomnými dušami. Je známa tým, že aktívne komunikuje a odpovedá na otázky ľudí, vrátane parapsychológov, a to za pomoci bateriek a iných zložitejších zariadení. Napriek tomu je však jej príbeh a dôvod, prečo zostala k hotelu pripútaná, stále nejasný.

Https://pixnio.com/miscellaneous/flashlight dark
Foto: www.imgur.com

Domnievame sa, že bola utečenkou alebo bezdomovkyňou, ktorá tam našla útočisko. Nech je jej príbehom čokoľvek, svedkovia a personál si stoja za tým, že Lucyina prítomnosť a ďaleké melodické pohmkávanie rozžiari svetlá a náladu kdekoľvek, kde sa objaví.“

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4c/Stanley_in_Snow.JPG
Foto: www.imgur.com

Ďalšie príbehy z hotela Stanley Hotel vám prinesieme už čoskoro.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 19. júna 2018Zdroj thoughtcatalog.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: