Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Stanley Hotel, ktorým sa inšpiroval autor hororu The Shining, a jeho desivé príbehy – 6. časť

Stanleyhoteltitulna6.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Stanley Hotel, nachádzajúci sa v meste Estes Park amerického štátu Colorado, je označovaný za jedno z najstrašidelnejších miest v Spojených štátoch amerických. V budove nocoval aj svetoznámy spisovateľ a kráľ hororu Stephen King, ktorý tam prežil niekoľko čudných javov a nočných môr. Tie ho nakoniec inšpirovali k napísaniu hororu The Shining (Žiarenie).

V predošlých článkoch sme vás okrem iného zoznámili aj s príbehom samotného Stephena Kinga. V tejto časti vám prinášame ďalšie z najdesivejších a najčudnejších zážitkov z hotela Stanley Hotel, o ktoré sa podelili samotní hostia a personál.

Zapáchajúci muž

„Duch Eddie, ktorého prítomnosť sprevádzal silný nepríjemný zápach, si zaslúžil prezývku „Zapáchajúci muž“. Zrejme ho to urazilo, keďže sa po istej dobe tento zápach, pripisovaný Eddiemu, zmenil na oveľa príjemnejší. Napriek tomu však jeho prítomnosť vyvoláva u ľudí úzkosť a nepohodu. Podľa slov médií a špiritistov, ktorí hotel navštívili, sa domnievame, že to môže byť kvôli jeho nepriaznivému a ťažkému životu.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Stanley_Hotel,_Lobby_Piano.jpg
Foto: www.imgur.com

Aj keď sa jeho vyčíňanie obmedzilo, stále zvykne ľuďom vyvádzať rôzne darebáctva, a to obzvlášť ženám, ktoré má zrejme v obľube. Častokrát ich ťahá za vlasy či bozkáva na líca, čo samotné ženy cítia. Eddie sa však začal objavovať v hoteli len pred niekoľkými rokmi a netušíme, akú ma s ním spojitosť. Možno je len ďalší náhodný návštevník z podsvetia, podobne ako Lucy (duch, spomínaný v predošlých častiach).“

Duchovia celého hotela

„Na pozemku hotela Stanley Hotel bolo nahlásené nespočetné množstvo fenoménov, paranormálnych javov, duchov a prízrakov. Hotelom sa zvykne ozývať hluk neznámych duchov, ktorí si zrejme robia párty, či zvuky niekoľko rokov starých osláv. V priestore hotela sa taktiež ozýva smiech malých detí, a to prevažne na štvrtom poschodí, ktoré bolo kedysi vyhradené prevažne pre deti a ich pestúnky.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/a/a2/StanleyHotelLobby.jpg
Foto: www.imgur.com

Posmrtný život, ktorý je v hoteli častokrát doslova viditeľný či počuteľný, už prilákal okrem hostí aj mnoho profesionálnych vyšetrovateľov paranormálnych tímov, ale aj profesionálnych skeptikov, ktorí sa snažia podobné fenomény zniesť pod čiernu zem. „Ghost Adventures“ a „Ghost Hunters“ sú len dva z mnohých takýchto tímov, ktoré sa rozhodli v hoteli natáčať a vyšetrovať.

Https://www.flickr.com/photos/63122283@N06/25956615768
Foto: www.imgur.com

Väčšina z nich tvrdí, že počuli hlasy a rôzne búchanie a že videli čudné svetlá, tiene či orby. Hlavný vyšetrovateľ z týmu „Ghost Hunters“, Jason Hawes, mal na nočnom stolíku položený pohár s vodou, ktorý z ničoho nič explodoval, a to tesne predtým, ako sa začali otvárať a zatvárať dvere šatníka.“

Ďalšie príbehy z hotela Stanley Hotel vám prinesieme už čoskoro.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 25. júna 2018Zdroj thoughtcatalog.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: