Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Stanley Hotel, ktorým sa inšpiroval autor hororu The Shining, a jeho desivé príbehy – 5. časť

Stanleyhoteltitulna5.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Stanley Hotel, nachádzajúci sa v meste Estes Park amerického štátu Colorado, je označovaný za jedno z najstrašidelnejších miest v Spojených štátoch amerických. V budove nocoval aj svetoznámy spisovateľ a kráľ hororu Stephen King, ktorý tam prežil niekoľko čudných javov a nočných môr. Tie ho nakoniec inšpirovali k napísaniu hororu The Shining (Žiarenie).

V predošlých článkoch sme vás okrem iného zoznámili aj s príbehom samotného Stephena Kinga. V tejto časti vám prinášame ďalší z najdesivejších a najčudnejších zážitkov z hotela Stanley Hotel, o ktoré sa podelili samotní hostia a personál.

Suterén koncertnej sály

„Cez víkend sme si spolu s ďalšími mojimi 15 kolegami spravili firemný výlet do hotelu Stanley Hotel v meste Ester Park. Vedeli sme o tom, že sa Stephen King pri písaní hororu The Shining inšpiroval práve týmto hotelom. Okolo ôsmej večer sme šli na „pátranie po duchoch“, kde sme sa pripojili k asi ďalším 15 ľuďom, aby nás previedli po celej budove a porozprávali nám príbehy o histórii a všetkých strašidelných veciach, ktoré sa tu kedy stali.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4c/Stanley_in_Snow.JPG
Foto: www.imgur.com

Sprievodca nám poradil, aby sme si pri tom robili veľa fotiek, na ktorých by sa nám mohlo podariť zachytiť duchov a rôzne orby. Na našich fotkách bolo veľa zelených orbov, no nič z toho sa desivosťou nevyrovná fotke, ktorú odfotografoval môj kolega. Bolo na nej malé dievčatko, oblečené v ružových šatách, ktoré s nami na prehliadke rozhodne nebolo.

Https://imgur.com/rgI19YD
Foto: www.imgur.com

Ani tento prízrak sa nezaobišiel bez mysteriózneho príbehu. Pred rokmi bolo pri prípravách na rekonštrukciu v suteréne koncertnej sály objavené mladé dievča (12 – 13 rokov), ktoré sa tam ukrývalo. Bolo prinútené opustiť priestor hotela a keďže teplota v noci klesala pod bod mrazu, zmrzla k smrti.

Každý z našej prehliadky odprisahal, že tam s nami nebolo žiadne dievčatko (kto by si nevšimol malé dievčatko v ružových šatách?). Muž na fotke je náš sprievodca a nikto sa vtedy vedľa neho nenachádzal. Som presvedčený, že je to duch Lucy. Ešte jedna poznámka…

5295267686_1e3797ddee_b.jpg
Foto: www.imgur.com

Aj keď si nemyslím, že mi niekto bude veriť, no počas celej prehliadky ma pohltil nepríjemný pocit a úzkosť iba v jednom momente. A bolo to presne tu. Kráčajúc schodmi dole do suterénu koncertnej sály.“

Ďalšie príbehy z hotela Stanley Hotel vám prinesieme už čoskoro.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 20. júna 2018Zdroj thoughtcatalog.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: