Menej známe príšery, na ktoré môžete naraziť v Európe - 2. časť

Zdieľať

Mená a legendy o týchto desivých príšerách nie sú veľmi známe, takže budete mať možnosť spoznať nové druhy monštrier, o ktorých sa povráva, že obývajú rôzne časti Európy.

Wolpertinger

Wolpertinger pochádza z nemeckého Bavorska, v ktorom obýva alpské lesy.

Táto príšera je chiméra – jej telo sa skladá z viacerých zvieracích druhov. Môže mať množstvo chvostov, krídla, parohy, tesáky alebo zobák, jednoducho akúkoľvek kombináciu zvieracích končatín. Všetky tieto zvieracie časti sa väčšinou nachádzajú na tele malého cicavca podobnému zajacovi.

Wolpertinger je opisovaná ako zlomyseľná a darebácka kreatúra, no nie sú žiadne príbehy, v ktorých by ublížila ľudom.

Podľa legendy môže Wolpertingera uvidieť iba krásna a nezadaná žena, ktorá príde do alpského lesa počas splnu. Sprevádzať ju pri tom musí ten „pravý muž“.

https://en.wikipedia.org/wiki/Wolpertinger#/media/File:Wolpertinger.jpg

Loup Garou

Vo francúzskych legendách môžeme započuť o Loup Garou – vlkolakovi, ktorý sa môže premieňať na človeka a späť podľa vlastnej vôle.

Aj keď je Loup Garou vo svojej vlčej forme, tak si zachováva inteligenciu človek, čo ho robí ešte nebezpečnejším.

Ak niekto stretne monštrum Loup Garou, tak je veľká šanca, že je to niekto, koho pozná. Vlkolakom sa môže stať napríklad žiarlivý bývalý milenec alebo milenka. Potom osud opäť spojí týchto dvoch ľudí, jedného v podobe Loup Garou. Čo bude ďalej, závisí len od nich dvoch.

Kto podľa legendy preleje krv tohto monštra, tak ho premení späť na človeka a Loup Garou bude musieť odhaliť svoje tajomstvo.

Ak však človeka napadne Loup Garou, tak sa človek stane touto príšerou po dobu 101 dní. Takisto ak človek niekomu prezradí o svojom stretnutí s bájnym francúzskym vlkolakom, tak sa jedným stane a ostane ním naveky.

https://www.gralon.net/articles/art-et-culture/litterature/article-le-loup-garou—un-personnage-de-legende-2252.htm

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom