Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Penanggalan – legenda o krvilačnej bytosti, ktorú by ste deťom nemali rozprávať

Penanggalantitulna.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Mýtická bytosť menom Penanggalan sa cez deň zjavuje ako obyčajná žena, no keď slnko zájde za obzor a na zem padne temnota, jej hlava sa odpojí od tela a ťahajúc za sebou svoje vnútornosti sa hladná Penanggalan vyberie na lov. Vyhliadne si dom, v ktorom sa nachádza tehotná žena, počká si, až jej dieťa príde na svet, a vtedy zaútočí svojím neviditeľným a dlhým jazykom, ktorým vysaje krv novorodeniatku a jeho matke.

Odkiaľ táto legenda pochádza?

Ak budete vy alebo vám blízka osoba v najbližšej dobe tehotná, dajte si dobrý pozor pred jej pôrodnou asistentkou. Ak ju cítiť za octom, podľa legendy to môže byť veľmi zlé znamenie. A ak sa po pôrode hlava pôrodnej asistentky oddelí od tela a navštívi vás v noci spolu s jej visiacimi vnútornosťami, aby z vás a vášho bábätka vysala všetku krv, máte ozajstný problém. Prišla vás navštíviť Penanggalan.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:XRF krasue.jpg
Foto: www.imgur.com

Penanggalan je druh vampírskej bytosti, o ktorej sa píše a hovorí v malajzíjskom folklóre. Podľa týchto príbehov ide o ženu, ktorá uzavrela dohodu a prešla rituálmi, aby tak získala nadprirodzené schopnosti. Táto dohoda však z tejto ženy nespravila Penanggalan. Ohavná bytosť sa z nej stala po tom, čo túto zmluvu porušila. Jedna z dohôd hovorí o tom, že žena nebude jesť mäso po dobu štyridsiatich dní a ak to nedodrží, zmení sa na prekliate vampírické monštrum.

Ako už bolo spomínané, Penanggalan sa cez deň pohybuje ako normálna žena, po zotmení sa však jej hlava oddelí od tela. Ak sa nemôže dostať do domu, v ktorom si vyhliadne tehotnú ženu, krv z nich vysaje aj cez okno. Podľa legendy však mnohokrát nezostane len pri nej, ale pochutná si aj na čerstvom ľudskom mäse. Tí, ktorí jej útok prežijú budú údajne trpieť v mukách hrôzostrašnej choroby, ktorú vie vyliečiť len šaman.

Https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Pregnant woman.jpg
Foto: www.imgur.com

Podľa miestnych príbehov sa po východe slnka Penanggalan vráti do svojho prázdneho tela. Predtým, nez na seba znova vezme ľudskú podobu, si bytosť namočí visiace orgány do octu, ktorý skladuje u seba doma. Ocot ich vyčistí a zmrští, vďaka čomu je pre ňu oveľa ľahšie napojiť sa na telo.

Vzhľadom na svoj zvrátený apetít bude Penanggalan vyhľadávať zamestnanie, ako je pôrodná asistentka, či rôzne iné práce, vďaka ktorým sa môže jednoduchšie dostať k tehotným ženám a ich novorodeným bábätkám.

765156.jpg
Foto: www.imgur.com

Ako sa brániť?

Je niekoľko spôsobov, ako sa pred Penanggalan ubrániť. Najčastejšie sa však hovorí o ostnatých popínavých rastlinách a listoch, ktoré umiestnite okolo dverí a okien. O tie sa údajne zachytia jej črevá, vďaka čomu sa bytosť stáva jednoduchým cieľom pre ostrú zbraň.

Https://en.wikipedia.org/wiki/Penanggalan_(Dungeons_%26_Dragons)#/media/File:Penanggalan.JPG
Foto: www.imgur.com

Ak niekto podľa legendy natrafí na jej prázdne telo, môže ho naplniť rozbitým sklom, čo pri návrate jej hlavy spôsobí orgánom zranenia a tak Penanggalan zahynie. Niekoľko rozdielnych kultúr a regiónov poznajú svoje vlastne verzie a mená tejto bytosti, ktoré sa líšia vo viacerých detailoch.

Deti majú radi legendy, túto im však pred spaním radšej nerozprávajte.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 7. mája 2018Zdroj www.theparanormalguide.com , © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: