Pontianak – krvilačný prízrak, ktorý loví predovšetkým mužov

Zdieľať
Pontianaktitulna.jpg

Počuli ste už niekedy meno Pontianak? Pýtate sa, čo sa za týmto názvom skrýva? Pontianak je prízrak, opisovaný ako žena s dlhými čiernymi vlasmi a s bledou pokožkou. Na sebe má dlhé biele šaty, ktoré pri zjaveniach v tme vytvárajú hrôzostrašný dojem. V niektorých prípadoch sa spomína aj ich upírska a krvilačná povaha. Pontianak sú v skutočnosti duchovia žien, ktoré zahynuli počas tehotenstva.

Legenda

Ako už sme spomínali, Pontianak (taktiež známa pod menom Kuntilanak, Matianak či Churayl) je podľa mnohých legiend zvrátený prízrak ženy, ktorá zomrela tehotná, nie však pri samotnom pôrode – takýto scenár už predstavuje inú prízračnú bytosť. Tieto prízraky lovia predovšetkým mužov, ktorým sa najprv zjavujú ako neodolateľné a nádherné ženy. Okrem mužov však lovia aj ďalšie tehotné ženy.

Https://www.youtube.com/watch?v=7GnPaRB Ju8

Pontianak vraždí svoje obete tým, že ich vypitve zaživa svojimi rukami s obrovskými a ostrými nechtami či pazúrmi. Ak je jej obeťou muž, čo aj prevažne je, ako prvé sa zbavuje pohlavných orgánov, ktoré im odtrhne od tela, kým je muž ešte živý.

Podľa legendy existuje niekoľko spôsobov, ako určiť, že je Pontianak nablízku. Ak sa nocou ozýva silné zavýjanie psov, vraví sa, že sa tam nachádza tento bledý prízrak. Ak sa však priblíži naozaj blízko, psy začnú kňučať.

Https://www.youtube.com/watch?v=7GnPaRB Ju8

Plač uprostred noci

Ďalší spôsob, ako zistiť, že sa Pontianak nachádza v blízkosti, je jej samotné volanie, ktoré však znie ako plač malého bábätka… zvláštnosťou, o ktorej hovorí legenda je však to, že ak plač znie zďaleka, Pontianak sa v skutočnosti nachádza blízko. A zase naopak, ak plač znie veľmi blízko, prízrak sa nachádza ďaleko. Predstava takejto situácie je veľmi znepokojujúca. Predstavte si, že začujete detský plač. Prvé, čo urobíte, je to, že sa ho rozhodnete vyhľadať. Aj keď znie plač veľmi blízko, čím viac sa k nemu približujete, tým viac sa zvuk vzďaľuje, a preto pridávate na tempe. Rovno do náruče krvilačnej Pontianak.

Https://www.youtube.com/watch?v=7GnPaRB Ju8

Ak sa človek ocitne ako jej cieľ, jediný spôsob, ako zastaviť jej hnev je strčiť klinec do diery na jej krku. Táto metóda ju podľa legendy zmení na príťažlivú ženu a poddá sa jeho slovu.

Ak človek navštevuje regióny, v ktorých sa údajne zjavuje tento nemilosrdný prízrak, odporúča sa nenechávať oblečenie vonku a nevešať ho na šnúru, aby sa vysušilo. Pach, ktorý zostáva na oblečení ju vraj dokáže veľmi ľahko prilákať.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/pontianak

Pontianak je taktiež meno mesta v Indonézii, ktoré je známe aj pod názvom Equator City, keďže sa nachádza blízko rovníka (equator). Svoje pôvodné meno mesto získalo po tom, čo jeden z jeho zakladateľov porazil prízrak Pontianak, ktorý terorizoval oblasť.

Vo svete existuje mnoho legiend, no za niektorými sa môže nachádzať aj kúsok pravdy. Čo si myslíte o prízraku Pontianak?

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom