Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Syčiaca žena z Rhinebecku – prízrak, ktorého sa bálo celé mesto!

Syciacazenatitulna.jpg
6
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Možno ste už počuli viaceré príbehy o mužoch v čiernom (MIB), ktorí sa častokrát spájajú s výskytom UFO a iných nevysvetliteľných javov alebo ktorých pravdepodobne poznáte aj zo známej filmovej komédie Muži v Čiernom (Men in Black). Počuli ste už však aj o ženách v čiernom? Ich výskyt sa datuje až do 19. storočia, no s MIB nemajú veľa spoločného. Tieto temné postavy sa zjavujú ako prízraky či iné bytosti. Jeden z najznepokojujúcejších prípadov fenoménu žien v čiernom je zjavovanie prízrakov, ktoré majú tendenciu syčať na ľudí. Zvuk, z ktorého sa vám zježia chlpy na celom tele…

Noviny Sunday Herald prišli 13. januára 1893 so znepokojujúcim príbehom o stretnutiach s takzvanými Ženami v čiernom v mestečku Rhinebeck amerického štátu New York. Názov a podnázov článku znel nasledovne: „Žena v čiernom. Ako aj ostatných duchov ju môžete vidieť iba v noci – nie je však nemá, vydáva syčiace zvuky, z ktorých tuhne krv v žilách.“

Https://pixabay.com/sk/desiv%C3%BD stra%C5%A1ideln%C3%A9 tmav%C3%A1 hmla 666620/
Foto: www.imgur.com

Ako už bolo spomínané, táto záhadná Žena v čiernom vyčíňala v mestečku Rhinebeck, kde sa údajne potichu vznášala popri cestách uprostred hlbokej noci. Nikdy však nikoho neoslovila a na nikoho neprehovorila, no stretlo ju vraj mnoho ľudí. Avšak, keď ju ľudia zbadali, natiahla ruku spopod jej dlhého čierneho závoju, pričom začala na ľudí syčať.

Http://maxpixel.freegreatpicture.com/Road Dark Asphalt Street Night Travel 2591208
Foto: www.imgur.com

Aby toho teroru, ktorý museli svedkovia pri stretnutí s týmto prízrakom prežívať, nebolo málo, ľudia opísali aj jej vzhľad. Žena v čiernom je údajne na kosť vychudnutá s výškou cez 190 centimetrov. Pohybuje sa mierne zhrbená, no jej kroky sú extrémne dlhé. Rozhodne nič, čo by ste chceli stretnúť uprostred hlbokej temnej noci.

Žena v čiernom sa však začala objavovať aj v 20. storočí. Podľa toho, čo o nej zistili novinári, sa prvýkrát zjavila 6 týždňov pred zverejnením článku, kedy strašila v dedinách na sever od Poughkeepsie. Prvá osoba, ktorá sa s týmto prízrakom stretla v Rhinebecku bol John Judson. Po tom, čo natrafil na čierny syčiaci „predmet“, ho oblial studený pot a rozbehol sa priamo domov.

Https://pixabay.com/sk/mesiac okt%C3%B3ber desiv%C3%BD noc 2825025/
Foto: www.imgur.com

V priebehu najbližších dní hovoril o Žene v čiernom celý Rhinebeck. Niektorí sa na tejto historke smiali, iní sa triasli strachom. Avšak stačil jeden deň a na príbehu o záhadnej žene sa nezasmial už nik. Pýtate sa prečo? Jedna z najuznávanejších a najrešpektovanejších osôb v meste, biznismen David Ackert, túto ženu stretol tiež. Novinám sa priznal, že bola hrozne vysoká a že z jej syčania dostal triašku.

Https://www.flickr.com/photos/heartfullofpoison/30958099243
Foto: www.imgur.com

Strach rástol rapídnou rýchlosťou, preto sa miestna polícia rozhodla túto paniku ukončiť. Štyria policajní príslušníci odhlasovali, že sa túto záhadnú bytosť pokúsia chytiť. Nech sa už snažili akokoľvek, počas ich nočných „lovov“ sa im Žena v čiernom úspešne vyhýbala. Napriek tomu prichádzali ďalšie a ďalšie hlásenia o jej zjavení a desivom syčaní. Výnimočné stretnutie zažila aj učiteľka Florence Welch, ktorá Ženu v čiernom zazrela cez okno, ako sedí v študentskej lavici. Učiteľku to tak vydesilo, že vzala nohy na plecia.

Hlásenia pokračovali. Keď však Ženu v čiernom stretol kováč Robert Shriver, nečakal na desivé syčanie. Okamžite vytiahol svoju pištoľ a vystrelil do nej tri guľky. Nemalo to však žiaden účinok. Guľky jej vraj nespôsobili žiadne zranenie a následne sa otočila a zmizla v temnote.

Http://www.geograph.org.uk/photo/3735388
Foto: www.imgur.com

Nech sa autority, ale aj obyčajní obyvatelia mestečka Rhinebeck snažili akokoľvek, netušili, kto alebo čo sa môže skrývať pod prezývkou Ženy v čiernom. V okolí nežije nikto, kto by odpovedal jej desivému vzhľadu a najbližšia psychiatrická liečebňa bola vzdialená 16 míľ ďaleko. Tým pádom museli zavrhnúť aj možnosť, že ide o pacienta, ktorý si potajme robí nočné vychádzky. Najzáhadnejšie na tom je, že sa Žena v čiernom zjavuje iba v noci, cez deň ju nikto nikdy nevidel a rovnako na ňu nenatrafili ani na žiadnom mieste, kde by sa mohla skrývať. Táto záhada zostala nevyriešená až do dnešných dní.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 23. februára 2018Zdroj mysteriousuniverse.org © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: