Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desivé mestské legendy pochádzajúce z Ameriky – 4. časť

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
imgflip.com
reklama:
reklama:

 Keď ide o desivé mýty a legendy, tak Amerika nie je žiadnou výnimkou. V každom štáte sa nájde strašidelný príbeh, o ktorom sa povráva do dnešného dňa.

Idaho: Vražedné vodné deti

Kmeň Shoshone bol prvýkrát oficiálne zaznamenaný v roku 1805. Tento kmeň však obýval Veľké prérie už od roku 1500, takže nikto nepozná presný dátum, kedy vznikla táto legenda. Celé sa to ale odohralo v parku Massacre Rocks.

Kmeň Shoshone postihol krutý hlad. Ženy nechceli svoje malé deti vidieť umierať od hladu, tak ich radšej utopili. Kto si v tichu sadne k rieke v parku, tak by mal započuť ich plač.

Existuje však aj desivejšia verzia legendy. Utopený deťom narástli žiabre a plutvy a prežili. Odvtedy sa chcú sa pomstiť a utopia každého, kto sa k rieke priblíži.

www.tripadvisor.com

Illinois: Klaun Homey

V Chicagu v 90. rokoch koloval desivý príbeh, ktorý bol možno až skutočnosťou. Okolo základných škôl sa potuloval klaun menom Homey, ktorý sa snažil do svojej bielej dodávky zlákať deti pomocou sladkostí a peňazí.

Tento klaun Homey originálne pochádzal z jedného amerického seriálu, v ktorom prinášal smiech a radosť. O klaunovi imitátorovi, ktorý číhal pri školách, sa však povrávali jedine desivé reči. Deti unášal a zneužíval.

imgflip.com

Iowa: Čierny anjel

Takmer dva a pol metrový čierny anjel stojí nad cintorínom v Oaklande. Jeho temný vzhľad, ktorý získal vďaka oxidácii, naštartoval sériu desivých a smrteľných príbehov.

Tehotné ženy by nikdy nemali prechádzať pod sochou anjela, pretože prídu o svoje dieťa. Čierneho anjela by sa taktiež už vôbec nikto nemal dotýkať či ho bozkávať, pretože to privolá smrť, ktorá nastane do pol roka.

Black angel oakland cemetery_1314.jpg
www.iowahauntedhouses.com#8211;oakland-cemetery.html
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 5. júla 2018Zdroj www.thisisinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: