Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Desivé mestské legendy pochádzajúce z Ameriky – 3. časť

3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
lanierislands.sabredemos.com
reklama:
reklama:

 Keď ide o desivé mýty a legendy, tak Amerika nie je žiadnou výnimkou. V každom štáte sa nájde strašidelný príbeh, o ktorom sa povráva do dnešného dňa.

Connecticut: Čarodejnica Hannah Crana

Žena menom Hannah Crana, ktorá žila v 19. storočí, získala prezývku „Zlá čarodejnica z Monroe“, keď jej manžel umrel záhadnou smrťou – pádom z útesu. Miestni obyvatelia verili, že ho Hannah uriekla. Údajnej čarodejnice sa susedia báli, pretože si taktiež mysleli, že prekliala každého, koho nemala rada.

Hannah sa dožila veku 77 rokov. Pred svojou smrťou nakázala ľudom, aby jej rakvu s telom nedali odviezť vozom, ale aby ju odniesli v rukách. Po jej smrti sa ľudia pokúsili jej rakvu odviezť dole kopcom na fúriku, no nedarilo sa im. Rakva stále padala dole, takže ju museli odniesť v rukách.

Keď sa obyvatelia mesta po pohrebe vrátili k domu čarodejnice, tak ho našli celý v plameňoch. Potom už nikto nepochyboval, že žena meno Hannah Crana bola ozajstná čarodejnica.

Hannahcranna02.jpg
commons.wikimedia.org

Georgia: Mesto duchov v jazere Lanier

Na dne jazera Lanier ležia celé mestá, trajekty, cintoríny a pretekárska dráha. Vláda, v snahe vytvoriť obrovské jazero, obetovala všetky tieto veci. Keď v roku 1946 dostali povolenie vybudovať jazero, tak všetky miesta, ktoré kedysi prekypovali životom, jednoducho nechali zaplaviť vodou.

Dnes je jazero Lanier miestom desivých nehôd a smrtí. V roku 2011 zomrelo pri jazere až 17 ľudí. Mnoho ľudí sa v jazere utopilo, no našli aspoň ich telá.

Ľudia nahlásili, že počas kúpania sa v jazere cítili, ako keby sa ich dotýkali cudzie nohy a ruky. Odvtedy sa o tomto potopenom mieste povráva, že sa stalo mestom duchov.

3496248702_96555ccaa9_z.jpg
www.flickr.com
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor LenkaDátum 4. júla 2018Zdroj www.thisisinsider.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: