Desivé mestské legendy pochádzajúce z Ameriky - 5. časť

Zdieľať

Keď ide o desivé mýty a legendy, tak Amerika nie je žiadnou výnimkou. V každom štáte sa nájde strašidelný príbeh, o ktorom sa povráva do dnešného dňa.

Kentucky: Kozí muž

Niektorí vravia, že Goatman bol netvor z cirkusu. Iní tvrdia, že Kozí muž mučil kozy ako obeť Satanovi, až kým sa z neho nestalo monštrum podobné utrápeným zvieratám. Mal tmavý kožuch, bledú kožu, kozie nohy a rohy.

Táto príšera sa údajne schováva pod mostom v zátoke Pope Lick, kde naháňa alebo láka nevinné obete na koľajnice oproti idúcim vlakom.

http://www.thisisinsider.com/urban-legends-us-2018-1#kentucky-the-goat-man-of-pope-lick-17

Indiana: Cintorín a 100 schodov

V meste Brazil sa nachádza cintorín so sto schodmi. Približný dátum, odkedy sa začala povrávať jeho desivá legenda, je neznámy. Najstaršie hroby však pochádzajú z roku 1860.

Kto sa ocitne na cintoríne o polnoci, tak musí vyšliapať všetkých 100 schodov. Na ich konci sa zjaví duch a ukáže danému človeku víziu jeho smrti. Na ceste späť je potrebné schody spočítať znova. Ak ich opäť bude 100, tak bola vízia falošná.

Schodom sa dá, samozrejme, vyhnúť. Tí, ktorí ale tak urobili, stratili vedomie a až neskôr sa prebrali alebo boli napadnutí neviditeľnou silou.

http://www.angelfire.com/theforce/haunted/terrehaute/100stepcemetery.htm

Kansas: Diablova stolička

Podľa tejto legendy jeden starý farmár odmietol mestu predať svoj pozemok, aby bol na ňom postavený nový cintorín. Neznámy človek sotil farmára do jeho studne, aby celý spor rýchlo vyriešil.

Po pár dňoch niekto nahlásil, že z farmárovej studne vychádza hrozný zápach. Mesto dalo prípad vyšetriť – studňu našli „prázdnu“ a na jej otvor pribili dosky.

Každý, kto si podľa príbehu sadol na dosky zakrývajúce otvor studne, zmizol bez stopy.

https://fineartamerica.com/featured/1-haunted-wishing-well-allan-swart.html

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom