Desivé dokumentárne filmy: skutočné príbehy ako z hororových filmov - 3. časť

Zdieľať

V týchto dokumentárnych filmoch sa stretnete so smrťou, násilím, šialenstvom a paranormálnymi javmi. Fakt, že tieto príbehy sú skutočné, ich robí ešte hrôzostrašnejšími. 

Of Dolls and Murder (2012)

Pred forenznou vedou, DNA testami a CSI existovali domčeky pre bábiky – miniatúrne kópie miesta činov, pomocou ktorých sa vyšetrovali a vysvetľovali vraždy. S týmto nápadom prišla žena s menom Frances Glessner Lee, ktorá chcela pomôcť riešiť kriminálne prípady a trénovať detektívov.

V tomto dokumentárnom filme sa dozviete viac nielen o zaujímavom život a práci Frances Lee, ale aj iné fascinujúce a desivé fakty spojené s vyšetrovaním vrážd.

Interview s kanibalom (2011)

Japonec Issei Sagawa zavraždil nevinnú ženu, svoju spolužiačku z univerzity Sorbonne v Paríži, aby mohol ochutnať jej mäso. Keď sa neskôr chcel zbaviť zvyškov jej tela, bol prichytený pri čine.

Isse Sagawa však za svoje činy nesedí vo väzení. Je na slobode a chodí si po svete vďaka dieram v zákone. Jeho ohavné činy mu priniesli slávu a život celebrity.

Albert Fish: In Sin he Found Salvation (2007)

Tento sadomasochista, kanibal, násilník a vrah z Ameriky je známy pod mnohými prezývkami ako Moon Maniac, upír z Brooklynu či The Boogey Man. Albert Fish svoje kruté činy páchal na deťoch – znásilňoval ich, vraždil a jedol. Muž sa chválil tým, že „mal“ dieťa v každom štáte. Dodnes sa nezistilo, čo presne myslel slovom „mal“ či koľko obetí bolo v skutočnosti.

Dokumentárny film rozpráva príbeh tohto muža, ktorý našiel spásu v páchaní hriechov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom