Nielen dychberúce, ale aj hrôzu vzbudzujúce. Tieto javy skutočne existujú a tvorí ich matka príroda, aj keď skôr vyzerajú ako keby pochádzali z tam dola.
Desivé morské príšery, pochádzajúce z mytológie – 1. časť
Sopečné blesky
Keď nastane vulkanický výbuch a v ňom sa vytvorí ešte aj blesk, vznikne takýto hrôzostrašný výjav.
Brána do pekla
Tento kráter horí už 47 rokov odvtedy, čo ho podpálili sovietsky inžinieri. Jeho podpálením sa chceli zbaviť zemného plynu, ktorý sa v ňom nachádzal. No prerátali sa – plynu tam bolo také množstvo, že horí dodnes. Svojim výzorom si tento kráter v Turkménsku vyslúžil prezývku brána do pekla.
Catatumbské blýskanie
Nad riekou Catatumbo vo Venezuele môžeme vidieť takéto blesky približne 260-krát za rok počas noci. Catatumbské blýskanie netrvá len okamih, ale zvyčajne 10 hodín.
Skutoční vlkolaci? Pravdivé prípady klinickej lykantropie – 1. časť
Armáda pavúkov
Milióny pavúkov musia niekedy opustiť svoj domov. Keď v Austrálii utekali pred povodňami, tak sa usadili na jednom poli.
Podobnú scénu sme mohli vidieť aj v Pakistane, kde sa pavúky zabývali na stromoch, aby ostali v suchu.
Oblak asperitas
Tento nový druh mraku bol pridaný do medzinárodného atlasu oblakov len minulý rok. Tieto hrôzostrašne vyzerajúce oblaky doslova plávajú po oblohe ako vlny. Väčšinou po nich prichádza búrka.
Krvavé jazero Natron
Riasy, ktoré žijú v tomto veľmi slanom jazere, ho zafarbujú na červeno. Toto miesto v Tanzánii slúži ako hniezdisko 2.5 miliónom plameniakom, ktorých druh je takmer v ohrození vyhynutia.
Strašidelné domy, za ktorými sa skrýva desivá minulosť – 1. časť
Oblaky typu Mammatus
Názov tohto vzácneho druhu oblakov pochádza z latinského jazyka, v ktorom slovo „mamma“ znamená prsia alebo vemeno. Existuje viacero teórii, prečo a ako tieto mraky vznikajú. Môžu byť napríklad predzvesťou búrky. Pre niekoho sa môžu zdať byť krásne a pre niekoho hrozivé.
Aj u nás na Slovensku, konkrétne v Bratislave, sa objavil tento typ oblaku v roku 2015.