Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Doppelganger – prízraky žijúcich ľudí, ktorých stretnutie neveští nič dobré! – 2. časť

Doppelgangertitulna2.jpg
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

V predošlej časti sme vás zoznámili s pojmom doppelganger, ktorý okrem bežného významu dvojičky alebo dvojníka, v paranormálnych kruhoch vystihuje ducha či prízrak stále žijúceho človeka. Stretnúť svojho vlastného doppelgangera alebo prízrak žijúceho člena rodiny môže veštiť rôzne tragédie či smrť. V dnešnej časti si o tomto paranormálnom jave povieme niečo viac.

Slávni doppelgangeri

Ako sme už spomínali, väčšinou je doppelganger vnímaný ako predzvesť nejakej tragédie, choroby či úmrtia človeka, ktorého podobu na seba duch vezme. Ak niekto zbadá svoju vlastnú spirituálnu dvojičku, je to veľmi zlé znamenie. Skúsenosť s týmto javom malo aj niekoľko známych osobností.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/doppelganger
Foto: www.imgur.com

V roku 1860 Abraham Lincoln údajne videl svojho dvojníka v zrkadle, hneď vedľa svojho vlastného odrazu. Bolo to tesne po tom, čo vyhral voľby za amerického prezidenta. Doppelganger bol vraj vychudnutý, bledý a vyzeral byť chorý. Lincoln a jeho manželka boli pomerne poverčiví ľudia a dvojníka v zrkadle vnímali ako predzvesť nešťastia. Obávali sa, že sa prezident nedožije ďalších volieb.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/doppelganger
Foto: www.imgur.com

Abraham Lincoln, 16. prezident Spojených štátov amerických, bol začiatkom svojho druhého volebného obdobia zavraždený mužom menom John Wilkes Booth.

Https://en.wikipedia.org/wiki/Elizabeth_I_of_England
Foto: www.imgur.com

Kráľovná Alžbetá I. je ďalšou osobnosťou, ktorá videla svojho doppelgangera tesne pred smrťou. Keď vstúpila do svojej spálne, videla samú seba, ako leží v posteli. Bola bledá a chorá. Tesne po tejto udalosti kráľovná ochorela a zomrela v tej istej posteli.

Zlomyseľný charakter

Doppelganger môže mať aj zlomyseľnú a zlovestnú povahu. Zjavuje sa v podobe nejakej osoby, aby im napáchala škody a problémy. Môžu vykonávať akcie, ktoré samotným ľuďom ublížia, či už sociálne alebo finančne. Osobu, ktorej podobu na seba zobrali, môžu taktiež jednoducho sledovať a psychicky im ubližovať. Niekedy však môže dojsť aj k drobnému fyzickému násiliu.

Https://www.flickr.com/photos/marvingirbig/33299477064
Foto: www.imgur.com

Podľa legiend a folklóru môžu doppelgangeri odstrániť osobu, ktorú kopírujú, a to tým, že ich zavraždia alebo uväznia, aby tak mohli žiť ich vlastný život. Údajne sa to často stávalo u detí, kedy rodičia u seba v skutočnosti vychovávali len prízrak.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/doppelganger
Foto: www.imgur.com

Nemýľte si však doppelgangera s fenoménom, kedy sa človek vyskytuje na dvoch miestach naraz. V takomto prípade to nie je kópia človeka, ale paranormálny jav, kedy sa človek ocitne a je videný na dvoch rôznych miestach, a to v rovnakom čase.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 14. júna 2018Zdroj www.theparanormalguide.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: