Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Doppelganger – prízraky žijúcich ľudí, ktorých stretnutie neveští nič dobré! – 1. časť

Doppelgangertitulna1.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

V paranormálnych termínoch slovo doppelganger označuje ducha alebo istú duševnú dvojičku žijúcej osoby. Vidieť svojho vlastného doppelgangera či ducha niektorého zo žijúcich členov rodiny môže predpovedať chorobu, smrť či inú tragédiu v rodine. Doppelganger môže taktiež označovať ducha, prízrak, ktorý na seba vezme podobu inej osoby, aby tak mohol napáchať zlo.

Dvojník

Aj keď ste slovo „doppelganger“ mohli veľakrát počuť v normálnom význame, ktorý označuje dvojičku, v spojení s paranormálnym svetom toto slovo naberá čudesný a desivý podtón.

Https://www.flickr.com/photos/medea_material/5148037104.jpg
Foto: www.imgur.com

Doppelganger väčšinou označuje osobu, ktorá jednoducho vyzerá podobne ako niekto iný, ktorá sa podobne správa alebo má dokonca aj rovnaké meno. Ide len o spoločnosťou vnímanú podobnosť, ktorú môže mať človek s inou osobou.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/doppelganger
Foto: www.imgur.com

Keď je však reč o stretnutí doppelgangera ako o duchovi, duši či démonovi, prechádza to z úplne bežného javu na pomerne negatívnu udalosť, ktorá môže predstavovať nebezpečenstvo. Slovo „doppelganger“ je kombináciou dvoch nemeckých slovíčok „doppel“ (dvojník, dvojička) a „ganger“ (chodec). Ak si tieto dve slova spojíte, môžete vytušiť, že ide o dvojníka žijúcej osoby, ktorý však nie je až tak živý. Tento duch však môže byť úplne nehmotný, ale taktiež môže mať aj skutočnú, fyzickú a hmotnú podobu.

Https://www.flickr.com/photos/marvingirbig/33299477064
Foto: www.imgur.com

Aj keď je toto slovné spojenie pomerne nové a používa sa len zhruba posledné dve storočia, legendy a vedomosti o spirituálnom démonickom dvojníkovi živej osoby existujú už tisícročia. Títo dvojníci boli mnohokrát videní ostatnými ľuďmi, ako vykonávajú pohyby ešte predtým, ako ich samotná osoba sama spraví, alebo práve naopak, sú tieňom, ktorý vykonáva pohyby osoby oneskorene.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/doppelganger
Foto: www.imgur.com

Možno ste už počuli aj o prípadoch, kedy ľudia vidia doppelgangera v odraze zrkadla. Duch je však otočený iným smerom alebo má na tvári iný výraz ako samotná osoba.

Existujú taktiež príbehy o doppelgangeroch známych osobností. O tých sa však dočítate až v ďalšej časti článku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor Daniel MičkoDátum 13. júna 2018Zdroj www.theparanormalguide.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: