Fotografia čarodejnice v budove Joshua Ward House

Zdieľať
Fotografiacarodejnicetitulna.jpg

V roku 1981 bola stará historická budova v meste Salem, známom najmä kvôli masovým popravám čarodejníc, v americkom štáte Massachusetts odkúpená a prerobená na kancelárie. Na Vianoce toho istého roku sa v budove podarilo na polaroidovú fotografiu zachytiť niečo naozaj čudné, ba priam až desivé. Bol na tomto snímku naozaj zachytený duch mŕtvej čarodejnice?

Strašidelná fotografia

V roku 1981 budovu Joshua Ward House odkúpila spoločnosť Carlson Realty, ktorá si v nej zriadila svoje firemné kancelárie. Na Vianoce jeden zo zamestnancov začal fotografovať svojich kolegov na polaroidový fotoaparát. Ich fotky chcel zavesiť na vianočný veniec, ktorý zdobil jedne z kancelárskych dverí.

Https://www.maxpixel.net/Retro Polaroid Photo Camera Nostalgia 2806884

Keď však jeden z polaroidovových snímkov stmavol a vykreslila sa na ňom fotografia, ukázalo sa na nej niečo nevysvetliteľné. Pôvodne na nej mala byť zachytená jedna z kolegýň (hlava a ramená), no výsledná fotka vyzerala úplne odlišne. Kompozícia sa zmenila, fotka zachytávala takmer celú postavu omnoho chudšej ženy, v staromódnych tmavých šatách s pomerne divokými a kučeravými čiernymi vlasmi. To rozhodne nebol obraz, ktorý fotograf videl vo svojom hľadáčiku.

Http://www.theparanormalguide.com/blog/the witch of joshua ward house

Táto udalosť samozrejme vydesila pracovníkov firmy, ktorí si fotku nedokázali vysvetliť. V priebehu niekoľkých rokov sa fotka začala objavovať v knihách a mnohí začali postavu označovať za čarodejnicu. Dôvod bol pomerne jednoduchý.

Budova Joshua Ward House bola jedným z prvých tehlových domov, ktoré boli postavené v meste Salem štátu Massachusetts. Bola postavená v roku 1784, a to bohatým obchodníkom a námorným kapitánom menom Joshua Ward. Pred tým, než sa však mohla začať výstavba tejto budovy, na jej mieste stál o čosi jednoduchší dom – domov Georga Corwina, šerifa Essex County, ktorý podpísal nariadenie na zadržanie a popravu mnohých ľudí počas salemského čarodejníckeho procesu, pri ktorom bolo popravených 20 pravdepodobne nevinných ľudí (ďalší 5 zahynuli vo väzení, a to vrátane 2 bábätiek).

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/2a/Witch_in_the_Salem_Witch_Trials.jpg

George Corwin zahynul na zástavu srdca v roku 1696. Istý čas však jeho telo nebolo pochované, a to z viacerých dôvodov, ako boli aj rôzne právne záležitosti. Jeho pozostatky tak ležali v pivnici domu až kým neboli vyriešené spomínané problémy. Možnože je Corwin odsúdený stráviť zvyšok večnosti na pozemku s jednou z „čarodejníc“, ktoré nechal popraviť a ktoré sa rozhodli mučiť jeho dušu.

Teórie

Existuje však iné vysvetlenie, ktoré tvrdí, že ide naozaj o zamestnankyňu firmy, ktorej tmavé vlasy a tmavé šaty splývajú s vianočným vencom, ktorý za ňou visí na dverách, a tak vytvára ilúziu divokých vlasov.

Https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/f/f3/Joshua_Ward_House_in_Salem_MA.jpg

Iná verzia tohto príbehu zase hovorí, že fotka bola zachytená inou zamestnankyňou, ktorá sa chcela odfotografovať. Po tom, čo sa fotka vykreslila, zostala šokovaná, pretože v ten istý deň videla v budove čudnú ženu, ktorá údajne vyzerala presne, ako „čarodejnica“ na obrázku.

Z budovy Joshua Ward House bolo hlásených mnoho čudných udalostí, ako sú rôzne nevysvetliteľné zvuky, hlasy a objekty, ktoré sa premiestňovali samé od seba. Alebo snáď pričinením ducha popravenej čarodejnice? Bola na fotke naozaj zachytená duša mŕtvej ženy? Alebo ide len o ilúziu? Rozhodnite sa vy!

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom