Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Extrémne prípady kanibalizmu 2. časť. Rozsekané lebky mužov domorodcami, či ľudské mäso v hrncoch

7 new caledonia natives 1.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
sites.google.com
reklama:
reklama:

Je ťažké predstaviť si, že sa niekedy ocitnete v situácii, kedy budete rozmýšľať nad tým, že by ste zjedli inú ľudskú bytosť. Ale história nám znova a znova ukazuje, že existuje mnoho situácií, kedy ľudia premýšľajú nad nemysliteľným. Niekedy však situácia robí tieto morálne zločiny pochopiteľnými, aj keď stále je to strašné. Ale potom sú tu prípady, kedy niekto zje inú osobu len z čistej krutosti a zvrátenosti.

Domorodci

Prípad kanibalizmu u domorodých kmeňov sa stal hitom novín v roku 1866. Podľa správy francúzsky vojenský parník poslal loď na jednu z riek v Novej Kaledónii. Ľudia na parníku čakali na návrat lode, ale tá sa nevracala. Posádka parníka začala byť nervózna a tak parník išiel oproti lodi proti toku rieky. Nakoniec objavili pozostatky mužov z lode. Bolo zrejmé, že muži boli zabití a zjedení. Chytili niekoľko domorodcov, ktorí rozsekli lebky mužov sekerami, potom ich uvarili a jedli. Domorodci sa dokonca sťažovali, že jeden muž bol tak starý a ťažký, že ho museli variť obzvlášť dlho. Rozzúrení Francúzi prisahali, že sa pomstia a zabijú každého domorodca, ktorého nájdu.

sites.google.com

Expedícia

Dejiny sú plné príbehov o expedíciách, ktoré dopadli veľmi zle. Expedícia Greely patrí k nim. Expedícia začala v roku 1881, kedy bolo americkému poručíkovi Adolphusovi Greelymi zverené velenie arktickej expedície. Odišlo 25 mužov a v roku 1884 bolo zachránených už len šesť. Najskôr boli títo muži oslavovaní a považovaní za hrdinov. Ale o dva mesiace neskôr vyplávala na povrch desivá skutočnosť. Najmenej jedna osoba z expedície bola zastrelená a zjedená. Úrady sa snažili škandál ututlať, ale pitva zosnulého potvrdila zvesti o kanibalizme.

www.historynet.com

Hrnce

V februári 1948 vyšla v ruskej zóne Chemnitz na povrch zvláštna správa. Sestra Bernarda Oehmeho zmizla pred mesiacom a príbuzní ohlásili jej zmiznutie na polícii. Polícia začala po 26-ročnej žene pátrať a to, čo zistili, ich šokovalo. Našli vlastne len to, čo z nej ostalo- v dome jej brata. Našli v hrncoch ľudské mäso. Mäso bolo aj vo vedrách a na tanieroch. Mariinu hlavu, ruky a nohy našli v pivnici. Keď ho polícia vypočúvala, brat sa rýchlo priznal, že zabil, uvaril a zjedol svoju sestru. Neposkytol polícii žiadny dôvod, prečo sa uchýlil ku kanibalizmu.

listverse.com

Zima

Sibírske väznice boli „preslávené“ tým, že sú to brutálne miesta. V roku 1903 bolo ohlásené, že štyria muži utiekli z väzenia na ostrove Saghalien. Nakoniec boli chytení dvaja z nich. Čo sa stalo s ďalšími dvomi utečencami? Boli zjedení. Utečenci samozrejme nemali dostatok zásob, aby prežili útek v takej zime, takže dvaja muži sa dohodli a zaútočili na svoje obete. Muži pili krv svojich obetí, nakrájali si ich mäso na rezančeky a tie položili do snehu, aby ich zamrazili na neskôr. Keď mužov chytili, ešte stále mali pár mrazených prúžkov mäsa pri sebe.

commons.wikimedia.org
reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 23. februára 2017Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme
reklama:
reklama:
reklama: