Hrozné prekliatie! Táto žena môže zjesť čokoľvek, no nedarí sa jej pribrať!

Zdieľať
Horizon33_2014-12-12_14-42-23

Nejeden z nás aspoň raz zatúžil po tom, aby mohol zjesť čokoľvek bez toho, aby sa to potom odrazilo na jeho hmotnosti. No to, čo je pre mnohých snom, je pre túto 22-ročnú ženu prekliatím…

Lizzie Velasquez trpí totiž veľmi zriedkavým ochorením, ktoré spôsobuje, že nech konzumuje čokoľvek, nepriberie z toho. Ak sa ti to zdá byť skvelé, vyvedieme ťa z omylu. Práve kvôli tejto poruche každý deň zápasí o prežitie. Lizzie musí totiž prijať každý deň obrovské množstvo potravy, aby prežila.

Len aby si si vytvoril predstavu, bežná žena príjme denne okolo 1 500 kalórií, no Lizzie musí prijať neuveriteľných 8 000! Ako uviedla pre Barcroft TV, musí jesť každých 15 až 20 minút, aby mala nejakú energiu. Najčastejšie jedáva kalorické jedlá, ako sú sušienky, čokoláda, pizza, sladkosti či zmrzlinu.

zena pribrat
Pre jej výzor označujú viacerí Lizzie ako najškaredšiu ženu na svete Foto: www.imgur.com

Napriek tomu, že zje za deň obrovské množstvo jedla, nepriberie a ľudia ju obviňujú z anorexie. Ani špičkoví lekári z celého sveta si s jej neobvyklou poruchou nevedia poradiť a stále nedokážu zistiť, čo je za jej stavom, no objavili aj ďalšie dva prípady žien, ktoré trápi podobný problém.

Lizzie váži len okolo 25 kíl, no lekári tvrdia, že má dobré vyhliadky do budúcnosti, keďže má zdravé zuby, kosti a vnútorné orgány.

Hoci Lizzie trápia isté zdravotné ťažkosti, vedie aktívny a plnohodnotný život – študuje a je z nej aj motivačná rečníčka.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom