Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jedinečné mosty a viadukty na Slovensku, ktoré nám môžu závidieť aj v zahraničí

Sni mka obrazovky 2018 07 14 oa17.13.36.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Slovensko sa môže pochváliť zaujímavými architektonickými stavbami, medzi ktoré patria určite aj niektoré mosty. Vybrali sme tie, ktoré sú niečím jedinečné a môžeme byť aj na tieto stavby právom hrdí. Súhlasíte?

Drevený most v Kolárove

Mesto Kolárovo sa môže popýšiť viacerými zaujímavosťami. Jednou z nich je krytý drevený most, ktorý vedie ponad Malý Dunaj. Ide o najdlhší riečny drevený most v Európe.

Chmarošský viadukt

Chmarošský viadukt pri Telgárte je jednou z najznámejších a zaiste i najkrajších technických pamiatok na Slovensku. Tento viadukt láka nejedného turistu či nadšeného fotografa.

Kolonádový most v Piešťanoch

Kolonádový most je národná kultúrna pamiatka nachádzajúca sa v meste Piešťany nad riekou Váh. Je najdlhším krytým mostom na Slovensku.

Viadukt pri Hanušovciach nad Topľou

Vzácnou technickou pamiatkou a najdlhším železničným mostom postaveným v oblúku nielen na Slovensku, ale aj v strednej Európe je viadukt pri Hanušovciach na východnom Slovensku.

Koprášsky viadukt

Železobetónový Koprášsky viadukt má dĺžku približne 120 metrov a skladá sa z jedného veľkého železobetónového prostredného oblúka. A rovnako aj tento most vyzerá veľmi pekne.

Most v Kráľovej pri Senci

Most v Kráľovej pri Senci na juhozápade Slovenska sa považuje za najkrajší z mostov zapísaných v štátnom zozname pamiatkových objektov.

Most SNP

Most SNP patrí k tým najväčším dominantám nášho hlavného mesta, Bratislavy. Vyhlásený bol za “Stavbu 20. storočia”a okrem iného je známy aj UFOM, teda vyhliadkou na jeho vrchole.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 18. júla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: