Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Jedna z najznámejších slovenských youtuberiek sa priznala k vážnej chorobe. Moma si prešla peklom.

Moma1.jpg
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Moma prednedávnom zverejnila svoju dvadsať minútovú spoveď o tom, ako posledný rok a pol bojovala s anorexiou. Uviedla celý jej priebeh a aj to, ako sa vyliečila. Videom sa youtuberka snaží reagovať na nemiestne anonymné komentáre ľudí, ktorí jej neustále nechávajú odkazy ohľadom toho, ako pribrala.

Anorexiu poznáme ako psychickú vadu, ktorá zapríčiňuje, že sa vidíme v zrkadle omnoho horšie, ako naozaj vyzeráme. Spočíva v hladovaní a neustálom kontrolovaní počtu kalórií, ktoré prijmeme. Častokrát sa choroba prejavuje aj s prehnaným cvičením.

Moma2 1.jpg
Foto: www.imgur.com

Moma sa spočiatku snažila zhodiť len pár kíl. Začala sa zdravo stravovať a cvičiť. Keď videla na svojom tele prvé výsledky, chcela vyzerať stále lepšie. Postupom času jej túžba mať dokonalú postavu dopadla tak, že sa snažila jesť čo najmenej a čo najviac času tráviť v posilňovni.

Moma 3.jpg
Foto: www.imgur.com

Netrvalo dlho a prišli komplikácie. Obzvlášť rizikovým faktorom bolo to, že Moma trpí aj cukrovkou a v spojení s touto chorobou bol jej stav naozaj vážny. Emotívna spoveď bola plná detailov. Youtuberka otvorene rozprávala aj o tom, ako schovávala jedlo do kozmetických krabičiek, len aby si jej rodičia nič nevšimli.

Moma4.jpg
Foto: www.imgur.com

Po stave hladovania a uvedomenia si, že chce s tým skončiť, sa Moma dostala do fázy prežierania sa, ktorá ako sama tvrdí, bola omnoho horšia. Najhoršie chvíle ale napokon zvládla s podporou rodiny a so svojím priateľom Expl0m.

Momaexpl0.jpg
Foto: www.imgur.com

V závere Moma priznala, že trpela anorexiou približne rok a pol. Teraz sa cíti lepšie a tým, ktorí jej pod videom stále nechávajú komentáre o tom, ako má schudnúť, odkazuje len toľko: „Ja si nemienim ubližovať viac, ako som si ublížila. Kvôli internetu a kvôli ľuďom, ktorí ma absolútne nepoznajú. Majte sa radi a nech jediné, na čom vám záleží, je vaše zdravie.“

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor vdanisovacentrum-skDátum 27. septembra 2016Zdroj © Najky.sk, iDen Media s.r.o. Autor: Jana Bartošová
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: