Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Otravné otázky, ktoré dostávajú všetci diabetici. YouTuberka Moma sa rozhodla uviesť veci na pravú mieru.

Moma a cukrovka
4
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.youtube.com
reklama:
reklama:

Moma otvára vo svojom najnovšom videu ďalšiu tému, ktorá trápi veľmi veľa ľudí. Od desiatich rokov jej bola diagnostikovaná cukrovka a od tej doby už dostala množstvo otravných otázok. Aby tomu do budúcna predišla, rozhodla sa odpovedať na otázky, ktoré toto ochorenie sprevádzajú.

Moma v úvode videa predvedie pár ukážkových situácií, s ktorými sa bežne stretáva a ktoré sú pre ňu vyslovene otravné. Veľmi trápna situácia tiež nastáva, keď si pichá inzulín v spoločnosti a vznikajú z toho celkom komické otázky.

„Ty máš cukrovku?“ 

Moma: “ Nie, mám problémy so závislosťou.“

Moma a cukrovka
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

“ To máš z toho, že si jedávala veľa cukru, že? „

Moma: „Jasné, dala som si tri čokolády a bum – cukrovka.“

Moma a cukrovka
//najky.sk/wp-admin/post-new.phpFoto: www.youtube.com

Následne Moma všetko podrobne vysvetlí a uvedie na pravú mieru. Veľa ľudí si aj v dnešnej dobe myslí, že cukrovka vzniká z toho, že niekto jedol veľmi veľa sladkého „Cukrovka nevzniká z toho, že niekto jedol príliš veľa cukru, alebo sladkého všeobecne. Cukrovka je autoimunitné ochorenie, čo znamená, že naše telo resp. náš pankreas nie je schopný produkovať inzulín, a tak si ho musíme pichať my sami, namiesto toho, aby nám ho dodávalo telo, ako vám – zdravým,“ dodáva Moma.

Moma a cukrovka
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Moma následne opisuje rozdelenie cukrovky do dvoch typov – prvý a druhý. Typ druhý majú väčšinou starší ľudia, ktorí nemajú takí prísny režim a berú väčšinou iba tabletky. Prvý typ cukrovky majú ľudia, ktorí s ňou bojujú už od detstva, alebo ju možno dostali aj v dospelosti, no musia si pichať inzulín 4-krát denne, sledovať cukor a sledovať časy svojich jedál. No napriek tomu sa s tým dá žiť, len tie otázky by si niektorí ľudia mohli zrejme odpustiť…

“ A ako je teda možné, že nie si tučná, keď máš cukrovku?“

“ To môžeš aj niekoho nakaziť?“ 

„Dá sa to nejako od teba chytiť? „

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 26. októbra 2015Zdroj www.youtube.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,
reklama:
reklama:
reklama: