Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

YouTuberka Moma otvorila vo svojom videu veľmi háklivú tému. Týka sa každého z nás!

Horizon33_2015 10 20_14 7 23.jpg
7
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: instagram.com
reklama:
reklama:

Moma pred pár týždňami spravila naozaj geniálne video. Jeho hlavnou témou sú predsudky a to, aký vplyv majú na každého z nás. Ide o výnimočnú a hlavne nadčasovú tému, o ktorej sa medzi mladými síce veľmi nehovorí, no malo by sa. Moma má od nás palec hore, už len preto, že sa rozhodla niečo také spracovať a venovať sa tomu o čosi bližšie. Po prezretí tohoto videa budeš snáď druhých ľudí vnímať trochu inak. Veríme, že si v ňom všimneš skryté posolstvo…

V úvodným sekundách vysvetlí, že pôjde o netradičné video na tému, ktorej by sa malo venovať v dnešnej spoločnosti viac pozornosti. Prečo sa rozhodla takéto video natočiť? Podľa vlastných slov ju k tomu dohnal fakt, že sa s niečím podobným nielen stretla, ale aj ona sama niekoho odsudzovala. Ten „niekto,“ je momentálne jeden z jej najbližších ľudí – ide o jej priateľa Expla. Vo videu sa tomu podrobne venuje, prečo na neho vlastne zmenila názor…

Horizon33_2015 10 20_13 7 10 – kopia.png
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Predsudky sú „názory“ ľudí na iných ľudí bez toho, aby o nich niečo vedeli. Sú to v podstate názory založené na vzhľade, alebo na jednej situácií podľa ktorej sa človek zachoval určitým spôsobom.

Horizon33_2015 10 20_13 6 40 – kopia.png
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Moma sama priznáva, že jej trvalo dlho pokiaľ prišla na to, že mať predsudky naozaj nie je správna vec – a hlavne nie férová. Skúsenosti posledných dní ju zrejme priviedli k tomu, aby svoj názor prehodnotila. Veľkým problémom dnešnej doby je, že máme predsudky voči iným ľuďom, a nielen Moma si myslí, že by sme to mali jednoznačne zmeniť…

Horizon33_2015 10 20_13 18 11.png
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Moma uvádza aj situáciu, kedy bola ona sama za niečo odsudzovaná. Ako každé dievča, ktoré sa líči veľmi výrazne zrejme niekomu prekážala, a tak jej povedal svoj názor. Ľudia si zvyknú myslieť o ženách, ktoré sú moc nalíčené a majú na sebe niekoľko vrstiev make-upu, že by boli iné, keby ho nemali – Moma sa nebránila bližšie špecifikovať, ako niekto takéto dievčatá označuje. Bohužiaľ, veľa ľudí považuje príliš nalíčené ženy za doslova „zlé.“ Moma sa pýta:

„Robí zo mňa make-up zlého človeka?“

„A čo takto – už som niekto iný?“ 

„Som takto o niečo horšia osoba?“

„Ja viem, že NIE“ 

Horizon33_2015 10 20_13 39 55.png
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Taktiež sú tu ľudia, ktorí sú odsudzovaní iba preto, že sú iní – sú príliš tichí či uzavretí. Väčšina ľudí ich zvykne okamžite škatuľkovať a považovať za niekoho, komu by sme sa radšej mali vyhnúť. No opak je pravdou. Každý človek si predsa zaslúži minimálne šancu, aby ho niekto spoznal.

Moma správne vysvetľuje, že nikto z nás nevie, aký má ten druhý dôvody, pre ktoré sa správa tak, ako sa správa. Prešla si ťažkými obdobiami, preto sa nerada pozerá na to, ako je niekto odsudzovaný – nikdy totiž nevieme, s čím ten človek momentálne bojuje, a aký je v skutočnosti vo svojom vnútri.

Horizon33_2015 10 20_13 51 40.png
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Skôr než niekoho odsúdime, by sme sa mali snažiť byť aspoň trochu empatickí. Moma na záver radí, že názor na druhého človeka by sme si mali vytvárať na základe vlastnej skúsenosti a nie podľa toho, čo sme o ňom počuli.

„Naozaj byť iný, znamená byť zlý?“  Keď podľa Momy niekto vyčnieva z davu, je to v dnešnom svete viac ako výhoda – práve preto, že je veľmi málo originálnych ľudí. A dobré rady na záver: „Nie všetko je také, ako to na prvý pohľad vyzerá a život je predsa dosť ťažký aj bez toho, aby sme si ho sami sťažovali.“ 

„Pokiaľ budeme ľudí súdiť, nebudeme mať čas ich milovať“

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor VeronDátum 20. októbra 2015Zdroj www.youtube.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: