Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ v dedinke Blatnica

Sni mka obrazovky 2018 01 30 oa21.14.26.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Kaštieľ v Mojmírovciach. Už ste tento kaštieľ niekedy videli?

Obec Blatnica

Táto obec sa nachádza v okrese Martin, a jednou z jej zaujímavostí je aj to, že patrí k tým najchladnejším slovenským obciam. Vedeli ste o tom? V obci sa nachádza aj zrúcanina hradu.

Kaštieľ v obci

Tento kaštieľ bol postavený v 17. storočí, no neskorobarokovú podobu nadobudol kaštieľ prestavbou v druhej polovici 18. storočia. A napriek tomu, že ide o malý kaštieľ, tak je veľmi pekný.

Súčasné využitie kaštieľa

V súčasnosti v ňom sídli Múzeum Karola Plicku s jeho fotografiami starého Slovenska. Autor sa venoval krajinárskej a portrétnej fotografii, a jednou z náplní jeho práce bolo aj dokumentovanie slovenskej ľudovej kultúry. Toto múzeum je súčasťou Slovenského národného múzea.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 3. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: