Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Menej známy Pominovský kostolík, no o to viac čarovný

Sni mka obrazovky 2018 01 30 oa18.59.16.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo kostolov, chrámov či kostolíkov. Každý z nich má svoju históriu a významné miesto v našich národných dejinách. Rovnako je to aj v prípade Pominovského kostolíka v doline rieky Váh. Už ste o tomto kostolíku počuli?

Kde sa kostolík nachádza?

Tento menej známy románsky kostolík z obdobia 11. a 12. storočia sa nachádza v doline rieky Váh, neďaleko mesta Ilava. Nachádza sa v poli neďaleko cesty, ktorá spája obce Pruské a Bolešov.

Tento kostolík je známy aj tým, že ide o jednu z najstarších stavebných pamiatok na Slovensku. Možno sa vám zdá povedomý, pretože podobný kostolík sa nachádza neďaleko Nitry v Dražovciach.

Zaujímavosťou tejto stavby je aj to, že sa nachádza na rovine uprostred polí, pretože v minulosti sa kostoly stavali na vyvýšených miestach, aby boli ľahko viditeľné.

Ku kostolíku sa každoročne koná cyklistická púť a párkrát sa tam slúži aj omša. Určite sa oplatí ísť si tento kostolík pozrieť zblízka.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 1. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: