Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ v obci Krasňany

Sni mka obrazovky 2018 04 14 oa21.43.17.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi zaujímavé architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Kaštieľ v obci Krasňany. Už ste tento kaštieľ niekedy navštívili?

Obec Krasňany

Obec Krasňany je menšia obec, ktorá sa nachádza približne 10 kilomerov od Žiliny. Táto neveľká obec je známa predovšetkým vďaka kaštieľu, ktorý sa v nej nachádza.

Kaštieľ

Tento kaštieľ je známy aj ako Pongráczovský kaštieľ. Ide o neskororenesančnú stavbu, postavený bol na začiatku 17. storočia. Zaujímavosťou tohto kaštieľa je aj to, že pôvodne išlo o dva samostatne stojace kaštiele, ktoré postavili tesne vedľa seba a neskôr ich prepojili prízemným krídlom.

Tento kaštieľ má celkom zaujímavú minulosť, čo sa týka vlastníkov. Po znárodnení kaštieľa štátom sa jeho priestory využívali najmä na kultúrne účely, isté obdobie v ňom sídlilo aj Považské múzeum.

Po reštitúcii, kedy sa kaštieľ vrátil potomkom pôvodných majiteľov, sa v priestoroch nekonali žiadne akcie. V súčasnosti kaštieľ vlastní taliansky podnikateľ Gadotti a opäť sa v ňom konajú rôzne kultúrne podujatia a folklórne vystúpenia. Budova kaštieľa bola tiež vyhlásená za národnú kultúrnu pamiatku.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 17. apríla 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: