Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ v Oponiciach ukrýva nádhernú knižnicu

Sni mka obrazovky 2018 02 06 oa10.05.00.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Kaštieľ v dedinke Oponice. Už ste tento kaštieľ a nádhernú knižnicu, ktorá je jeho súčasťou videli?

Oponice

Táto malá dedinka sa nachádza východnej časti Nitrianskej pahorkatiny v okrese Topoľčany. Napriek tomu, že ide o malú dedinku, nachádza sa tam zrúcanina hradu či kaštieľ s nádhernou knižnicou.

Kaštieľ

Tento renesančný kaštieľ šľachtického rodu Apponyiovcov bol postavený v 16.-17. storočí, nachádza sa priamo v obci. V súčasnosti je z neho po rozsiahlej rekonštrukcii nádherný hotel.

Knižnica

Súčasťou kaštieľa je Apponyiho knižnica so vzácnymi knihami, ktorá je návštevníkom sprístupnená celoročne. Už ste boli na tomto mieste?

V knižnici sa v súčasnosti nachádza už 9000 titulov a 12 000 zväzkov písaných vo viacerých jazykoch. Medzi tie najvzácnejšie z nich patrí aj dielo Sokrata zo švajčiarskeho Bazileja z roku 1508.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 8. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: