Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Stupavský kaštieľ patrí k dominantám mesta

Sni mka obrazovky 2018 01 30 oa21.27.41.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku sa nachádza veľké množstvo kaštieľov či zámkov, ktoré sú napriek dlhej histórii aj v súčasnosti funkčné a využívané. Rovnako je to aj v prípade Stupavského kaštieľa. Viete, na čo sa tento kaštieľ využíva v súčasnosti?

Stupava

Mesto Stupava sa nachádza v Bratislavskom kraji a nájsť tam môžete viacero zaujímavých pamiatok, či už rímskokatolícky farský kostol sv. Štefana, alebo viacero pekných kaplniek. Medzi jednu z najväčších dominánt mesta patrí aj kaštieľ, ktorý sa tam nachádza.

Vznik kaštieľa

Na mieste kaštieľa stál v minulosti pravdepodobne pôvodný vodný hrad. No  v polovici 17. storočia dali tento hrad Pálffyovci prestavať na rannobarokový opevnený kaštieľ. V 18. storočí sa uskutočnili opravy a dostavby kaštieľa.

Zaujímavosť kaštieľa

Zaujímavosťou Stupavského kaštieľa je aj to, že v pravom bočnom krídle sa nachádza kaplnka, ktorá bola počas druhej svetovej vojny veľmi poškodená a interiér zdevastovaný a vykradnutý.  V súčasnosti je kaplnka zrekonštruovaná.

Súčasné využitie kaštieľa

V súčasnosti je kaštieľ využívaný ako Dom dôchodcov, no priľahlý park je voľne prístupný verejnosti a prechádzka v ňom sa bude páčiť aj vám.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 4. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: