Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ vo Svätom Antone ukrýva zaujímavú symboliku

Sni mka obrazovky 2018 01 11 oa22.24.16.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko je je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Kaštieľ vo Svätom Antone neďaleko Banskej Štiavnice. Už ste tento krásny kaštieľ niekedy videli?

Kde sa nachádza?

Banská Štiavnica ponúka veľmi veľa krásnych pamiatok a veľa ľudí hovorí o tomto meste ako o jednom z najkrajších miest na Slovensku. Neďaleko tohto mesta sa v obci Svätý Anton nachádza barokovo – klasicistický kaštieľ s rozsiahlym anglickým parkom, ktorý sa oplatí vidieť tiež.

Kedy bol kaštieľ postavený?

Na mieste staršieho hradu, ktorý tam bol postavený už v 15. storočí, dal v 18. storočí jeden z príslušníkov rodu Koháriovcov postaviť neskorobarokový jednoposchodový štvorkrídlový kaštieľ s obdĺžnikovým nádvorím.

Súčasné využitie kaštieľa

Priestory kaštieľa dnes slúžia ako múzeum, a tak si môžete pozrieť bohato zariadené salóny pôvodným nábytkom, ktoré odzrkadľujú spôsob života, vkus a záľuby rodov, ktoré tam žili v minulosti. Kaštieľ je tiež národnou kultúrnou pamiatkou od roku 1985.

Vedeli ste o tejto symbolike?

O tomto kaštieli sa traduje, že jeho stavba symbolizovala kalendárny rok – mal 4 brány = ročné obdobia, 12 komínov = mesiacov, 52 izieb = týždňov a 365 okien = dní. V súčasnosti, po prestavbe, tieto čísla však už neplatia.

 

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 13. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: