Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Mesto Humenné sa môže pochváliť nádherným kaštieľom

Sni mka obrazovky 2018 01 07 oa16.38.31.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Naše Slovensko nie je je až tak veľkou krajinou, no aj tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či nádherných historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Kaštieľ v meste Humenné, ktoré je na neho veľmi hrdé. Už ste si ho boli pozrieť?

Kedy kaštieľ vznikol?

Tento kaštieľ bol postavený na mieste stredovekého vodného hradu, jednoduchej vežovitej stavby, okolo ktorej bola vodná priekopa. Až na začiatku 17. storočia nadobudol kaštieľ stavebnú formu, ktorú si udržal do súčasnosti. Mal viacero vlastníkov a významných panovníkov.

Čo ponúka?

Zrekonštruovaný kaštieľ slúži od 2. polovice minulého storočia múzejným účelom. Nachádza sa tam Vihorlatské múzeum. A tak si môžete pozrieť stále expozície ako napríklad Z dejín Rómov na Slovensku či jednu z novších, ktorou je Sakrálna expozícia s kaplnkou Panny Márie v pôvodných priestoroch kaštieľa.

Čo ešte vidieť v Humennom?

Aj napriek tomu, že Humenné nepatrí k tým najväčším mestám na Slovensku, tak okrem kaštieľa, ktorý je dominantou mesta, sa tam nachádza aj viacero významných kostolov a dokonca aj židovský cintorín. Vedeli ste o tom?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 11. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: