Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ v dedinke Markušovce na Spiši ukrýva veľké tajomstvo

Sni mka obrazovky 2018 01 07 oa16.25.58.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko je je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či nádherných historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Kaštieľ v dedinke Markušovce, ktorý ukrýva veľké tajomstvo. Viete aké?

Kedy kaštieľ vznikol?

Kaštieľ v Markušovciach bol postavený ako renesančný kaštieľ už v 17. Storočí, neskôr prešiel viacerými stavebnými úpravami až do súčasnej podoby. V 50. Rokoch minulého storočia bol kaštieľ upravený na potreby múzea, ktoré sa tam nachádza dodnes.

Čo sa v ňom nachádza?

Po poslednej rekonštrukcii v rokoch 1983 – 1994 sa v ňom otvorila pre verejnosť Expozícia historického nábytku. Vidieť tam môžete nábytok pochádzajúci z kaštieľa v Hodkovciach, ktorý patril rodine Csáky a pôvodný nábytok. Počas prehliadky uvidíte vývoj a typové zastúpenie nábytku a interiérových doplnkov od 17. storočia až po začiatok 20. storočia.

Park a letohrádok

Kaštieľ sa nachádza vo veľkom parku, ktorý je ako stvorený na prechádzku a v jeho zadnej časti sa nachádza ďalšia pekná budova – Letohrádok, v ktorom sa nachádza Expozícia hudobných nástrojov a zvyknú sa tam organizovať kultúrne podujatia.

Aké je jeho tajomstvo?

Kaštieľ nemá druhé poschodie, je len „na oko“ dorobené, aby vyzeral kaštieľ honosnejšie a vznácnejšie. Vedeli ste o tom, že okná sú na ňom len namaľované?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 10. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: