Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

V Galante sa nachádzajú až dva kaštiele

Sni mka obrazovky 2018 02 17 oa21.35.24.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patria aj dva kaštiele v Galante. Už ste v tomto meste niekedy boli?

Mesto Galanta

Galanta je okresné mesto, ktoré sa nachádza na juhozápade Slovenska, v Trnavskom kraji. Miestnymi časťami Galanty sú pripojené obce Nebojsa, Hody a Javorinka. Aj napriek tomu, že nejde o veľké mesto, tak sa toto mesto môže pochváliť hneď dvomi kaštieľmi. Vedeli ste o tom?

Renesančný kaštieľ

Prvým kaštieľom v Galante je renesančný kaštieľ, ktorý patril najvýznamnejšiemu uhorskému šľachtickému rodu Esterházyovcov. Bol postavený na prelome 16. a 17. storočia. V súčasnosti je tento kaštieľ zrekonštruovaný a využíva sa na rozličné kultúrno-spoločenské podujatia.

Neogotický kaštieľ

Druhým kaštieľom, ktorý v Galante môžete vidieť je neogotický kaštieľ. Ide o kaštieľ, ktorý bol postavený v 17. storočí. Tento kaštieľ patril tiež rodu Esterházyovcov, ktorý vlastnil v Galante hneď viacero budov.

Súčasná podoba tohto kaštieľa je výsledkom prestavby koncom 19. storočia. Pri kaštieli sa nachádza aj veľký park a zrekonštruovaná časť kaštieľa sa využíva predovšetkým na galerijné výstavy.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 18. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: