Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Vigľašský zámok sa dočkal rekonštrukcie

Sni mka obrazovky 2018 02 11 oa13.43.29.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Vigľašský zámok. Už ste tento kaštieľ niekedy videli?

 Obec Vígľaš

Obec Vígľaš leží v údolí rieky Slatina asi 14 kilometrov východne od mesta Zvolen. Zaujímavosťou je, že v lokalite Vígľaš-Pstruša bola v roku 1929 nameraná najnižšia teplota na území Slovenska, -41 °C. Od roku 2009 tam môžete nájsť pamätník namerania tohto rekordu.

Zámok

Pôvodne bol zámok gotickým poľovníckym zámkom z konca 14. storočia. Stavba prešla viacerými úpravami, o ktoré sa pričinili jednotliví panovníci, ktorí tam žili. Neskôr zámok vyhorel a dlhé roky chátral.

Panovníci na zámku

Na zámku žilo a pôsobilo viacero známych a dôležitých panovníkov či už Karol Róbert z Anjou alebo Žigmund Luxemburský. Každý z týchto panovníkov zanechal na stavbe aj svoj odkaz a tak sa po stáročia vzhľad zámku postupne menil a vyvíjal.

Rekonštrukcia zámku

Dlhé roky zámok chátral, no kompletnej rekonštrukcie sa dočkal v roku 2013, odkedy patrí súkromnému vlastníkovi. V súčasnosti je zámok prezentovaný ako moderný kongresový hotel The Grand Vígľaš****.

Prehliadky zámku

Napriek tomu, že v súčasnosti ide o súkromné vlastníctvo, tak počas celého roka sú možné prehliadky zámku, a tak si ho môžete bez problémov pozrieť aj zvnútra.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 12. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: