Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ v Budmericiach vyzerá ako z rozprávky

Sni mka obrazovky 2018 01 07 oa16.08.10.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Kaštieľ v Budmericiach. Už ste tento rozprávkový kaštieľ niekedy videli? 

Kde sa kaštieľ nachádza?

Budmerický kaštieľ, ktorý sa často označuje aj ako Pálffyovský kaštieľ je kaštieľ, ktorý sa nachádza v malej obci Budmerice, v Trnavskej pahorkatine. Jeho veľkoleposť dopĺňa aj anglický park z druhej polovice 19. storočia.

Kedy bol postavený?

Tento kaštieľ bol postavený v roku 1889 Pálfiovcami, ktorý si ho dali postaviť na to, aby im slúžil ako poľovnícky kaštieľ. Inšpiráciou pri stavbe tohto kaštieľa boli pravdepodobne renesančné zámky v Taliansku a na budove vidieť, že je akousi zmesou viacerých slohov.

#budmerice #slovakia #castle

A post shared by Michal Dutka (@nemisko) on

Aký je jeho stav v súčasnosti?

Našťastie je tento kaštieľ zrekonštruovaný, v súčasnosti jeho prevádzku expozície, jej ideovú a odbornú prípravu, zabezpečuje Slovenské národne múzeum – Múzeum Červený Kameň. Kaštieľ je národnou kultúrnou pamiatkou.

??

A post shared by Nikola Dávideková (@nikol_davidekova) on

Čo sa tam dá robiť?

Okrem prehliadky interiéru kaštieľa, kde sa nachádza niekoľko miestností zariadených predmetmi, ktoré boli predtým súčasťou Domova slovenských spisovateľov, ako aj zbierkovými predmetmi zo SNM-Múzea Červený Kameň, sa vám určite bude páčiť aj okolie tohto kaštieľa. Určite nevynechajte ani prechádzku v anglickom parku, ktorý je súčasťou tohto kaštieľa.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 9. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: