Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ v Budmericiach vyzerá ako z rozprávky

Sni mka obrazovky 2018 01 07 oa16.08.10.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že naše Slovensko nie je až tak veľkou krajinou, tak ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi tie najkrajšie a najvýznamnejšie architektonické pamiatky u nás patrí aj krásny Kaštieľ v Budmericiach. Už ste tento rozprávkový kaštieľ niekedy videli? 

Kde sa kaštieľ nachádza?

Budmerický kaštieľ, ktorý sa často označuje aj ako Pálffyovský kaštieľ je kaštieľ, ktorý sa nachádza v malej obci Budmerice, v Trnavskej pahorkatine. Jeho veľkoleposť dopĺňa aj anglický park z druhej polovice 19. storočia.

Kedy bol postavený?

Tento kaštieľ bol postavený v roku 1889 Pálfiovcami, ktorý si ho dali postaviť na to, aby im slúžil ako poľovnícky kaštieľ. Inšpiráciou pri stavbe tohto kaštieľa boli pravdepodobne renesančné zámky v Taliansku a na budove vidieť, že je akousi zmesou viacerých slohov.

Aký je jeho stav v súčasnosti?

Našťastie je tento kaštieľ zrekonštruovaný, v súčasnosti jeho prevádzku expozície, jej ideovú a odbornú prípravu, zabezpečuje Slovenské národne múzeum – Múzeum Červený Kameň. Kaštieľ je národnou kultúrnou pamiatkou.

Čo sa tam dá robiť?

Okrem prehliadky interiéru kaštieľa, kde sa nachádza niekoľko miestností zariadených predmetmi, ktoré boli predtým súčasťou Domova slovenských spisovateľov, ako aj zbierkovými predmetmi zo SNM-Múzea Červený Kameň, sa vám určite bude páčiť aj okolie tohto kaštieľa. Určite nevynechajte ani prechádzku v anglickom parku, ktorý je súčasťou tohto kaštieľa.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 9. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: