Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kaštieľ v Dolnej Krupej je spájaný s významným skladateľom

Img_4357.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Slovensko nie je rozlohovo veľkou krajinou, no napriek tomu ukrýva veľké množstvo zaujímavých miest či historických pamiatok. Medzi jednu z najkrajších a najvýznamnejších architektonických pamiatok u nás patrí aj krásny kaštieľ v Dolnej Krupej Už ste si tento kaštieľ boli niekedy pozrieť?

O aký typ kaštieľa ide?

Kaštieľ v Dolnej Krupej je klasicistickým kaštieľom z 18. storočia, ktorý sa nachádza v obci Dolná Krupá, asi 10 kilometrov severne od jedného z najkrajších miest, Trnavy. Tento kaštieľ stojí na mieste staršieho kaštieľa, pravdepodobne z prvej polovice 18. storočia, ktorý postavil pre rodinu Brunšvíkovcov (Brunswick) viedenský staviteľ Hausmann.

Park pri kaštieli

Ku kaštieľu patrí aj rozsiahly anglický park z prvej tretiny 19. Storočia, ktorého autorom je belgický architekt H. Nebbien. V kaštieli žila aj grófka Mária Henrieta Choteková, ktorá tam vytvorila známe rozárium, teda park plný ruží, ktorý je počas letných mesiacov naozaj nádherný.

Ludwig van Beethoven v kaštieli

Začiatkom 19. storočia navštívil tento kaštieľ hudobný skladateľ Ludwig van Beethoven a tu údajne skomponoval známu sonátu mesačného svitu, opus 27. V areáli kaštieľa sa na jeho počesť nachádza pamätný dom L. Beethovena.

Čo tam nájdete dnes?

Kaštieľ je významnou pamiatkou klasicistického stavebného slohu, od jeho renovovácie v 2. polovici 20. storočia tam sídli Domov slovenských skladateľov s hudobným múzeom.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 1. januára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: