Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Keď vás fotky tejto ženy neodradia od prílišného opaľovania, tak potom už nič

Befunky collage 9.jpg
11
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: www.imgur.com

Táto mama si dala za úlohu varovať ľudí pred hrozbou rakoviny kože šokujúcimi fotkami dokumentujúcimi jej boj s rakovinou kože – melanómom.

39-ročná Bethany Gambardella-Greenway z Texasu si všimla, že sa jej na čele objavila tmavá škvrna ešte v roku 2015, keď čakala svoje prvé dieťa. Zmenu na tvári si však veľmi nevšímala, pripisovala ju hormonálnym zmenám, napokon však išla ku kožnému lekárovi. Ten však zhodnotil, že ide len o pečeňovú škvrnu.

Skin cancer melanoma photo diary bethany greenway 1 5993eb0680f36__700.jpg
www.facebook.com

O 18 mesiacov neskôr sa však táto na prvý pohľad možno neškodná škvrna zmenila na bolestivé znamienko a po biopsii sa ukázalo, že ide o agresívnu formu rakoviny kože – kožný melanóm.

Skin cancer melanoma photo diary bethany greenway 3 5993eb0ad1333__700.jpg
www.facebook.com

Lekári žene útvar odstránili, no zistili, že sa rakovina rozšírila do kostí a lymfatických uzlín, a tak musela Bethany podstúpiť imunoterapiu.

Skin cancer melanoma photo diary bethany greenway 24 5993eb37bab63__700.jpg
www.facebook.com

„Najhoršie bolo ožarovanie. Mala som pocit, že sa mi pripeká vnútro úst, bolelo ma hrdlo, celú pokožku som mala pokrytú ranami, nechutilo mi jesť, mala som zachrípnutý hlas a po týždni mi začali vypadávať vlasy a výrazne som schudla,“ povedala Bethany.

Skin cancer melanoma photo diary bethany greenway 16 5993eb274c8a7__700.jpg
www.facebook.com

Dnes je však už vyliečená a tvrdí, že ju jej diagnóza neprekvapila, pretože aj jej mama trpela touto chorobou. Bethany teraz varuje všetkých, aby používali opaľovacie krémy a vyhýbali sa opaľovaniu a chodeniu do solária. Opálená pokožka je síce pekná, no všetko treba robiť s mierou.

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 17. augusta 2017Zdroj www.boredpanda.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o
K téme ,