Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kežmarský hrad je jediným úplne zachovaným hradom na Spiši

Sni mka obrazovky 2018 02 11 oa13.54.41.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Na Slovensku je možné nájsť viacero nádherných hradov či zámkov, ktoré boli v minulosti domovom nejedného významného panovníka. Dnes je veľa z nich len zrúcaninami, no veľa z nich je tiež zrekonštruovaných. Medzi takéto hrady patrí aj ten Kežmarský hrad. Už ste si tento hrad boli pozrieť?

Kežmarok

Kežmarok je okresným mestom, ktoré sa nachádza pod Vysokými Tatrami v Prešovskom kraji. V meste sa nachádza viacero zaujímavých pamiatok, či už artikulárny Kostol Najsvätejšej Trojice alebo aj hrad.

Kežmarský hrad

Kežmarský hrad bol pôvodne gotický hrad z prelomu 14. a 15. storočia, vznikol na mieste kláštora sv.Alžbety. Staviteľmi a prvými majiteľmi hradu boli bratia Imrich a Štefan Zápoľskí. Neskôr bol renesančne, barokovo a klasicisticky upravovaný a prestavaný.

Súčasné využitie hradu

V súčasnosti sú v ňom nachádzajú viaceré historické expozície, dokumentujúce vývoj mesta Kežmarok a jeho okolia. A tak si tam môžete pozrieť aj výstavu o pravekom a stredovekom osídlení Kežmarku či iné zaujímavé výstavy.

Prehliadka areálu hradu je spojená s návštevou hradnej kaplnky a vyhliadkovej veže.

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 13. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: