Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kradnutie mŕtvych tiel ako biznis? Na to treba mať silný žalúdok

Death concept
5
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.thinkstockphotos.com

Kto by kradol mŕtve telo a čo by s ním robil? Ide o viac, ako len o polnočné vzrušenie. V skutočnosti krádeže mŕtvych tiel boli výnosným biznisom pre tých, ktorí mali na takéto morbídnosti žalúdok.

Doktori

Ľudia, ktorí zomreli bez peňazí a ktorých rodiny nemali peniaze na zaplatenie nákladov spojených s pohrebom, boli pochovaní po farmách po celej krajine. Tieto nevzhľadné a zanedbané hroby boli útočiskom pre „duchov“ a „upírov“. Keď chudobní farmári pochovali mŕtve telo a o pár dní prišli k hrobu, zistili, že je prázdny. Vtedy začali veriť na akýchsi zombíkov, upírov a podobne. Zlodeji však kradli mŕtvoly pre lekárov, ktorí sa potrebovali zaúčať.

https://en.wikipedia.org/wiki/Resurrectionists_in_the_United_Kingdom#/media/File:Cruelty4.JPG
en.wikipedia.org

Dôkazy

Na konci 19.storočia existovalo veľa ústavov pre bláznov, kde boli pacienti týraní, mučení. Napríklad manžel jednej ženy zmizol z mestskej márnice. Keď žena naposledy muža navštívila v ústave, mužove telo bolo pokryté reznými ranami, modrinami, ale tvár mal zakrytú a personál ju nechcel odhaliť, vraj pre jeho a jej dobro. Nevysvetlili jej ani, prečo je celý doráňaný. Krátko po návšteve zomrel- vraj na starobu. Manželka trvala na pitve, ale skôr, ako k nej došlo, bolo telo doráňaného muža z márnice ukradnuté. Jeho manželka bola presvedčená, že išlo o skrytie trestného činu. A takýchto prípadov je viac.

https://en.wikipedia.org/wiki/Bethlem_Royal_Hospital#/media/File:William_Hogarth_019.jpg
en.wikipedia.org

Halloween

Halloween je najlepší čas na najdrsnejšie a najstrašidelnejšie žarty. Čím silnejšie a desivejšie, tým lepšie. Niekedy boli pre najautentickejší efekt ukradnuté mŕtve telá- všetci vieme, že falošné mŕtve telá nevyzerajú strašidelne, často sú skôr komické. V roku 1885 v Toronte neznáma osoba ukradla mŕtvolu muža z lekárskej fakulty a zavesila ju nahú na hák. Hák bol zapichnutý v zadku. Táto „atrakcia“ visela na miestnom trhu, na výborne zvolenom mieste medzi ostatným mäsom v mäsiarskom stánku. V správe sa nehovorí, ako dlho mŕtvola visela medzi mäsom, ale niet pochýb, že tento žartík sa obyvateľom vryl do pamäte.

https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Butcher_in_Morocco.JPG
commons.wikimedia.org

Obchod

Začiatkom 20.storočia bola založená v Chicagu spoločnosť, ktorá dodávala lekárskym fakultám kostry a ľudské hlavy. Spoločnosť zašla tak ďaleko, že ľudské hlavy sušila na streche obchodu a potom ich predávala do škôl (5 dolárov za kus). Jedného dňa však niekto ukradol 11 sušených hláv. Z krádeže boli obviňovaní medici a spoločnosť podala inzerát s odmenou za dolapenie. Novinový článok však neuvádzal, ako firma zistí, či sušené hlavy, ktoré nálezca donesie, naozaj sú sušené hlavy ukradnuté zo strechy.

https://en.wikipedia.org/wiki/Union_Stock_Yards#/media/File:Livestock_chicago_1947.jpg
en.wikipedia.org

K téme

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor DanielaDátum 11. novembra 2016Zdroj listverse.com © Najky.sk, iDen Media s.r.o.
K téme