Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Doktor Carl Tanzler: Zamilovaný do mŕtvoly

Von cosel e1351101911664.jpg
3
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: listverse.com
reklama:
reklama:

Carl Tanzler (1877-1952) bol americký rádiológ nemeckého pôvodu, ktorý bol morbídne posadnutý jednou svojou mladou pacientkou menom Elena Miagro de Hoyos. Mladá žena zomrela na tuberkulózu, no keďže sa do nej doktor Tanzler zamiloval, nedokázal sa jej vzdať. A tak urobil niečo, z čoho budeš mať husiu kožu.

Elena Hoyos bola jednou z pacientok chorých na tuberkulózu, ktoré doktor Tanzler liečil. Elena mu však padla do oka, zamiloval sa do nej a bol ochotný urobiť všetko pre to, aby ju zachránil pred smrťou. Keďže svoju lásku doktor Tanzler nedokázal tajiť, kupoval mladej žene rôzne darčeky, šperky a oblečenie. No ani všetka jeho pozornosť nevyliečila Elenu.

Tanzler sa rozhodol zaplatiť za pohreb mladej ženy a daj jej postaviť hrobku, ktorá sa stala jeho tajným druhým domovom. Každú noc po práci totiž chodil do hroby svojej milej. No nechodil tam len preto, aby žene zapálil sviečku a položil kvety na jej hrob. Jeho zámer bol poriadne zvrátený. Spával vedľa mŕtvoly a po šiestich mesiacoch tohto bizarného správania zašiel ešte ďalej. Ukradol Elenino telo a odniesol si ho k sebe domov.

Carl tanzler.jpg
listverse.comFoto: listverse.com

Doma potom vypreparovala rozkladajúce sa telo, jej kosti spevnil strunami z klavíra a handrami vypchal vnútro jej tela. Do očných jamok jej umiestnil sklené oči a pokožku pokryl hodvábnou látkou napustenou voskom. Keď jej vypadali vlasy, urobil jej parochňu. Pekne ju obliekol a poriadne ju navoňal parfémom, ktorý mal zakryť hnilobný zápach. Mŕtvolu potom uložil k sebe do postele, kde ju mal celý deň aj noc. Zašiel až tak ďaleko, že do jej vagíny strčil rúrku, ktorá mu umožňovala mať s ňou pohlavný styk.

Von cosel 2 e1351101883920.jpg
listverse.comFoto: listverse.com

O deväť rokov neskôr sa začali šíriť klebety o tom, že doktor má v dome mŕtvolu. Sestra Eleny sa rozhodla zistiť, či to je pravda. Bohužiaľ, klebety sa zakladali na pravde. Tanzler bol zatknutý a vyšetrený psychiatrom. Pred súd sa postavil s obvineniami zo zničenia hrobky a z premiestnenia tela bez povolenia.

Mŕtve telo Eleny Hoyos bolo znova pochované na neoznačené miesto, aby ho Tanzler nemohol opätovne zneuctiť. Tanzler za svoje činy neskončil za mrežami, no presťahoval sa a napísal autobiografiu. Neskôr sa v jeho dome našla posmrtná maska Eleny Hoyos, pomocou ktorej si vytvoril jej podobizeň v podobe ďalšieho mŕtveho tela. To bolo nájdené až po Tanglerovej smrti, ktorá bola tri týždne nepovšimnutá. Objavili sa dohady, že napodobenina Eleny bola v skutočnosti Elena. Jej telo sa malo tajne vrátiť k doktorovi a mŕtvola, ktorú v jeho dome našli, boli vraj ostatky jeho lásky…

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor PejaDátum 11. marca 2016Zdroj listverse.com © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: