Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Kreatívny maturant: Rozhovor s Martinom, ktorý stojí za pohyblivým tablom!

martinm
2
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
Foto: youtu.be súkromný archív Martina M.
reklama:
reklama:

O zaujímavom maturitnom table s pohyblivými fotografiami sme už písali. Dnes ti prinášame rozhovor s hlavným tvorcom a realizátorom – maturantom Martinom Markušom. S pomocou svojich spolužiakov zo Spojenej školy na Štefánikovej 64 v Bardejove vytvorili videozáznam, ktorý vtipne a zaujímavo vykresľuje celú triedu. V rozhovore sa dočítaš, že tablo nebolo zďaleka jeho prvý projekt a hoci na ňom pracoval viac ako 100 hodín, ako hovorí, po rokoch praxe je takéto video maličkosť. 

Ako vznikol nápad pohyblivého tabla? Čo ťa inšpirovalo?

S nápadom tohto tabla prišiel môj učiteľ ešte pred vyše rokom a pol, kedy len tak „do vzduchu“ povedal, že by si predstavoval urobiť video tablo. Mne sa táto myšlienka hneď zapáčila, pretože som si hneď vedel predstaviť realizáciu tabla. Potom sme to nechali takto a neriešili sme to, až začiatkom štvrtého ročníka som s tým prišiel za učiteľom, že to chcem urobiť ako maturitnú prácu.

Čo ti robilo najväčšie problémy pri realizácii?

Najväčšie problémy pri realizácií boli s grafikou, keďže ja osobne sa grafike veľmi nevenujem, pre mňa je priorita video a strih. Jediné, čo som na grafike urobil, je rozmiestnenie hláv a nápad s filmovými pásmi. Zvyšok grafiky vytváral môj spolužiak, ktorý ma k nej bližší vzťah.

Ako dlho si na table pracoval?

Videozáznam sa vytváral postupne, keďže v našej triede je problém zastihnúť všetkých študentov v jeden deň. Celkovo sa tablo s natáčaním, s tvorením grafiky a záverečným strihom vytváralo cca do 100 hodín.

https://www.youtube.com/watch?v=XZk0sl1U0Fs&feature=youtu.be
www.youtube.comFoto: www.youtube.com

Kde si nadobudol zručnosti, ktoré ti pomohli pri tvorbe tabla?

Čo sa týka zručností, tak musím poznamenať, že s videom pracujem už cca 5 rokov, takže takéto tablo je pre mňa príliš jednoduché. Možno sa na prvý pohľad zdá, že ide o náročný projekt, ale po doslova rokoch praxe je to maličkosť. V živote som neabsolvoval žiadny kurz, kde by som sa učil pracovať s videom. Jediný kurz je pre mňa život.  :-)

Ako reagovali spolužiaci?

Spolužiaci boli nadšení, že budeme mať tablo, ktoré uvidí cele Slovensko a hlavne tablo ktoré bude iné.

Kam budú smerovať tvoje ďalšie kroky v oblasti štúdia?

Po skončení štúdia sa chcem naplno venovať videu a strihu, práca s videom je to čo ma v živote baví a čo ma napĺňa.

Takto vyzerá výsledok Martinovej práce

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor KatkaDátum 5. júna 2015Zdroj © NAJKY.sk, iDen Media s.r.o.
reklama:
reklama:
reklama: