Používate zastaralý prehliadač, stránka sa nemusí zobraziť správne, môže sa zobrazovať pomaly, alebo môžu nastať iné problémy pri prehliadaní stránky. Odporúčame Vám stiahnuť si nový prehliadač tu.

Ľadopády na Slovensku, ktoré vám vyrazia dych

Sni mka obrazovky 2018 02 12 oa15.18.53.jpg
1
Otvoriť Foto TU
Otvoriť galériu
www.instagram.com
reklama:
reklama:

Napriek tomu, že tento rok nie je taká tá pravá zima, tak na viacerých miestach je možné vidieť nádherné ľadopády, ktoré sa tvoria práve počas zimných mesiacov. Máte radi takéto prírodné unikáty?

Jánošikové diery

Ide o sústavu tiesňav a kaňonov v Krivánskej Malej Fatre. Nájsť ich môžete v národnej prírodnej rezervácii Rozsutec a skladajú sa z troch častí, ktorými sú Dolné diery, Nové diery a Horné diery. V zime na viacerých miestach natrafíte aj na nádherné ľadopády.

Šikľavá skala

Ľadopád Šikľavá skala (nazývaná aj Matejovská šikľavá skala) sa nachádza na severnom okraji planiny Galmus na styku s Hornádskou kotlinou, v tesnej blízkosti rieky Hornád medzi obcami Matejovce nad Hornádom a Chrasť nad Hornádom.

Slovenský raj

Slovenský raj patrí k miestam, ktoré sú navštevované počas celého roka a práve v zime môžete na viacerých miestach vidieť aj nádherné ľadopády. Medzi známe patrí napríklad aj Machový vodopád.

Ľadopád pri ceste v Demänovskej doline

Tento prírodný ľadový úkaz vyniká priamo pri hlavnej ceste v úseku medzi Demänovskou jaskyňou slobody a lokalitou Lúčky, podľa starých zápiskov a máp sa nazýva Plačlivá stienka. Vedeli ste o ňom?

reklama:
reklama:

K téme

Viete o niečom zaujímavom? Máte paparazi fotku? Pošlite nám tip TU

Najčítanejšie za 24 hodín

Autor rhDátum 15. februára 2018Zdroj wikipedia.sk, © Najky.sk, iDen Media s.r.o
reklama:
reklama:
reklama: